1

Temat: Mały problem z Vatem

Witam. ostatnio sie nie odzywałem ale teraz potrzebuje porady. zamówienie na budowę budynku mieszkalnego. Zamawiacz ustalił na starcie obowiązujący vat 7% (w oparciu o ustnee - niestety informacje z US i przepisy które obowiązywały do końca 2007), 4 wykonawców dalo oferty z 7 % a jeden  rozdzielił na 7 i 22 bo 10 procent całości roboty stanowią przyłacza i chodnik koło budynku. Co teraz ? Odrzucić tego "drobiazgowego" ?
Bo na szukanie opinii pisemnej ze skarbówki czasu nie ma. zamówienie poniżej progu odwołań. jedyne co mnie martwi to to że on jako jedyny może mieć racje big_smile
aha jeszcze jedno. moze mi ktos podesłac wyrok ZO 2848/05.

2

Odp: Mały problem z Vatem

NA JAKIEJ PODSTAWIE ODRZUCISZ ? MOŻE LEPIEJ SKORZYTSAĆ Z PRODECURY WYJAŚNIENIA TREŚCI OFERTY ... I ZAPYTAĆ  TEGO DROBIAZGOWCA!!!! BO CHYBA MA RACJĘ !!!

3

Odp: Mały problem z Vatem

przecież te wszystkie oferty są do odrzucenia i to z winy zamawijącego - VAT wb. 22%

4

Odp: Mały problem z Vatem

przepraszam - zapędziłam się to test mieszkaniówka 7%

5

Odp: Mały problem z Vatem

mieszkaniówka owszem z maa domieszką infrastruktury

6

Odp: Mały problem z Vatem

jeżeli ta infrastruktura nie wykracza poza niezbędną dla wyk. tego budynku to traktuje się to jako jedno zamówienie i zgodnie z opisem sposobu obliczenia ceny oferty podanej przez zamawiającego (7% dla całego zadania) oferta inaczej policzona ma błąd którego nie można poprawić na podst. 88 i oferta do odrzucenia

7

Odp: Mały problem z Vatem

jedno zamówienie jest napewno bo w ramach jednej umowy, infrastruktura tez związana (instalacje), jedyny problem to kawałek drogi i parkingu ale mysle to tez podciągnac:D