1

Temat: nieprawdziwe informacje

Zapewne ta kwestia była już poruszana na forum ale zapytam. Ze złożonych oświadczeń, treści wykazów i referencji wynika, że wykonawca spełnia warunki udziału. Zamawiający na podstawie własnej wiedzy i informacji powszechnie dostępnych (aczkolwiek też nie w 100% pewnych i pełnych) oraz donosu "życzliwego" podejrzewa, że chyba nie do końca. Czy może coś z tym zrobić czy też powinien opierać się na treści oferty i dokumentów? Czy ma robić dogłębne śledztwo żeby potwierdzić swoje podejrzenia i udowodnić że W nie spełnia warunków?

2

Odp: nieprawdziwe informacje

Ja zawsze wzywam do wyjaśnień. Raz sytuacja jest jasna, a raz są spore wątpliwości i szczególnie wtedy należy wezwać. W przypadku ref. możesz skierować pytanie (również) do tego kto je wystawił.

3

Odp: nieprawdziwe informacje

Ale jest już po wyborze najkorzystniejszej ofert.

4 (edytowany przez covec 2013-09-02 06:46:40)

Odp: nieprawdziwe informacje

Czy Twoje wątpliwości są poparte jakimiś pismami? Życzliwy coś pisemnie oświadczył? Jeżeli nie ma na to papierów w teczce to można spróbować nie ruszać tego, ale jeśli są, to należałoby wyjaśnić dla własnego bezpieczeństwa.

5 (edytowany przez jarosław 2013-09-02 07:06:12)

Odp: nieprawdziwe informacje

Par 1 ust. 5 rozporządzenia daje podstawę do wyjaśnienia sprawy u wystawcy referencji.
Jeżeli masz wątpliwości to wyjaśniaj.
W/g mnie czasami szkoda czasu.

Skoro wybrałeś to tak jak pisze Covec, ruszaj tylko jeśli musisz

6

Odp: nieprawdziwe informacje

W zasadzie nie muszę, ale obawiam się wniosków o kontrolę doraźną od przegranych w przetargu.

7

Odp: nieprawdziwe informacje

Czyli generalnie dostałeś radę, że jeśli musisz to ruszaj, a jeśli nie musisz to w dupie miej interes pracodawcy i publiczny.

8

Odp: nieprawdziwe informacje

Oj zaraz tak wulgarnie. Żeby wszyscy się tak interesem publicznym przejmowali to bylibyśmy  jak Ameryka i Japonia razem do kupy. Bardziej przejmowałby się swoim interesem.
Jak życzliwy wykonawca wie/wiedział dlaczego tego nie zgłosił gdzie trzeba? To jest również jego interes, i publiczny też.

9

Odp: nieprawdziwe informacje

Piękne, prawie się nabrałem:)
Nieważne co zrobił czy czego nie zrobił wykonawca. Ważne, że zamawiający wie i musi działać. To on, a nie wykonawca wydaje publiczne pieniądze.

10 (edytowany przez covec 2013-09-02 10:37:03)

Odp: nieprawdziwe informacje

Ja to wszystko rozumiem, ale czy zamawiający ma jakieś pisemne informacje? Nie napisałem że ma kolega machnąć ręką ale jak ma tylko zasłyszane info. to co z tym zrobić?
Na marginesie, co ten życzliwy wykonawca robił tak długo, skoro jest już po wyborze.

11

Odp: nieprawdziwe informacje

Czy zasłyszane czy przeczytane to szczegół. Działać i tak trzeba.

12

Odp: nieprawdziwe informacje

Myślę ze trzeba by mieć naprawdę twarde dowody. Skoro prawodawca zastrzegł, że oceny spełnienia warunków można dokonać tylko w oparciu o wykaz, czyli de facto oświadczenie W, to na podstawie jakiego przepisu ja mam go tropić? Czy jeśli przeprowadzam dochodzenie wobec jednego to nie powinienem analogicznie sprawdzić pozostałych, bo wychodzi że jednemu nie wierzę a innym wierzę na słowo. Gdzie tu równe traktowanie?

13

Odp: nieprawdziwe informacje

Art 304 p 2 KPK w związku z art 297 p. 1 KK jest bezwzględny. Ale..... pytanie czy zamawiajacy ma pewność że doszło do popełnienia przestępstwa, może każdy przetarg poddajmy kontroli prokuratury?
Zamawiający w tym konkretnym przypadku powinien rozwazyć taką możliwość i sam zdecydować co z tym zrobić. Na pewno nie na podstawie luźnych pogadanek i obiegowych opinii.

14

Odp: nieprawdziwe informacje

Jeżeli masz podstawy do badania sprawy to ją badasz na podstawie p 1 ust 5 rozporządzenia i to wszystko co możesz zrobić. Jeżeli potwierdzi się że oświadczył nieprawdę to masz podstawę do wykluczenia.

15

Odp: nieprawdziwe informacje

już nic nie badasz - bo wybraliście wykonawcę. Trzeba było badać w trakcie badania i oceny ofert -sprawdzać treść referencji u wystawców a teraz musztarda po obiedzie

16

Odp: nieprawdziwe informacje

myszy1953 napisał/a:

już nic nie badasz - bo wybraliście wykonawcę. Trzeba było badać w trakcie badania i oceny ofert -sprawdzać treść referencji u wystawców a teraz musztarda po obiedzie

Eeee tam, a kto lub jaki przepis zabrania??? Przepisy wręcz nakazują sprawdzić jeśli poweźmie się taką informację.

17

Odp: nieprawdziwe informacje

A które przepisy? smile

18

Odp: nieprawdziwe informacje

A art. 7 ust. 1 Pzp wink

19

Odp: nieprawdziwe informacje

Ten przepis jest cudowny. Jak mi żona każe kupić kartofle i powoła się na ten przepis to chyba nie będę miał wyboru, będę musiał iść do sklepu wink

20

Odp: nieprawdziwe informacje

Mnie się podoba wink

21

Odp: nieprawdziwe informacje

Podoba się też wykonawcom. Ten miecz zdecydowanie jest obosieczny.

22

Odp: nieprawdziwe informacje

mamy obowiązek zgłosić do działu prawnego zamawiającego   "o nieprawdziwych informacjach mających wpływ na WYNIK POSTĘPOWANIA" skrót myślowy
z doświadczenia sprawy w każdym wypadku umarzane