126

Odp: elektronizacja zamówień

Projekt ustawy zmieniającej ustawę ? Prawo zamówień publicznych oraz ustawę o zmianie ustawy ? Prawo zamówień publicznych
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12312701/katalog/12516338#12516338

127

Odp: elektronizacja zamówień

A jednak, nie wyrobią się

128 (edytowany przez Marta 2018-07-17 06:14:32)

Odp: elektronizacja zamówień

widzieliście prezentacje miniportalu? czy myślicie o innym czy zostajecie przy tym plus epuap?? na myśl samą "epuap" dostaje drgawek...no ale darmowe...
czy miniportal dotyczyć będzie tych poniżej i powyżej progów unijnych?

129 (edytowany przez jo 2018-07-17 06:26:53)

Odp: elektronizacja zamówień

powyżej, chyba że nie zmienią ustawy

130

Odp: elektronizacja zamówień

jo napisał/a:

powyżej, chyba że nie zmienią ustawy

czyli inwestować w jakiś portal?czy czekać?

131 (edytowany przez jo 2018-07-17 10:04:07)

Odp: elektronizacja zamówień

puszczać przetargi unijne przed 18 października po prostu i czekać

132

Odp: elektronizacja zamówień

a co z tymi poniżej od pażdziernika?

133

Odp: elektronizacja zamówień

jak zmienia ustawę co zapowiedzieli to po staremu do końca 2019 roku

134

Odp: elektronizacja zamówień

.... chyba, że znowu się nie uda bo będziemy mieli wybory ....

135

Odp: elektronizacja zamówień

ulotne napisał/a:

A jednak, nie wyrobią się

Stało się

https://www.uzp.gov.pl/aktualnosci/sejm-uchwalil-ustawe-odsuwajaca-w-czasie-obowiazek-elektronizacji-zamowien-ponizej-progow-unijnych

Czyli na razie przerwa z szukaniem portalów do elektronizacji zamówień.

136

Odp: elektronizacja zamówień

ulotne napisał/a:
ulotne napisał/a:

A jednak, nie wyrobią się

Stało się

https://www.uzp.gov.pl/aktualnosci/sejm-uchwalil-ustawe-odsuwajaca-w-czasie-obowiazek-elektronizacji-zamowien-ponizej-progow-unijnych

Czyli na razie przerwa z szukaniem portalów do elektronizacji zamówień.

DOKŁADNIE.. NIECH SIE FIRMY ULEPSZAJĄ, DOPRECYZOWUJĄ, PO CO TERAZ JUŻ PŁACIĆ ..

137 (edytowany przez jo 2018-07-23 08:20:31)

Odp: elektronizacja zamówień

no nie do końca unijne przetargi muszą być w wersji elektrnicznej od 18 paździenika

138

Odp: elektronizacja zamówień

jo napisał/a:

no nie do końca unijne przetargi muszą być w wersji elektrnicznej od 18 paździenika

a nie tylko JEDZ?

139

Odp: elektronizacja zamówień

Nowela ustawy dotycząca przesunięcia terminów elektronizacji zamówień dotyczy zamówień podprogowych. Przepisy dotyczące terminów wprowadzenia elektronizacji zamówień unijnych nie ulegają zmianie.

140

Odp: elektronizacja zamówień

jarosław napisał/a:

Nowela ustawy dotycząca przesunięcia terminów elektronizacji zamówień dotyczy zamówień podprogowych. Przepisy dotyczące terminów wprowadzenia elektronizacji zamówień unijnych nie ulegają zmianie.

nie ulegną, ale dostaniemy miniportal od 01.10.2018 z którego będzie możliwe puszczenie unijnego przetargu, tak?

141

Odp: elektronizacja zamówień

"UZP w komunikacie z dnia 07.08.2018 podkreśla, że w przypadku postępowań, których wartość zamówienia jest równa lub przekracza tzw. progi unijne obowiązek elektronizacji powstaje od dnia 18 października 2018 r. (zgodnie z dyrektywą 2014/24/UE i przepisami prawa krajowego).

Przypominamy też, że projekty realizowane ze środków unijnych również podlegają elektronizacji."

To prawda?

142

Odp: elektronizacja zamówień

Miraa a gdzie widziałaś ten zapis dot. środków unijnych?? Bo ja na stronie UZP znaleźć tego nie mogę, no chyba, że UZP napisał, a po czasie się wycofał i zapis usunął ze strony:)

143

Odp: elektronizacja zamówień

Tego nie było na stronach UZP.

Taką informację dostałam od firmy szkolącej. Uznałam tą za chwyt marketingowy, ale po chwili spanikowałam i wolałam zapytać Was. co o tym sądzicie. sad

144

Odp: elektronizacja zamówień

Ja o czymś takim nie słyszałam, a że realizuję kilkanaście zamówień właśnie z dofinansowania ze środków UE to się wystraszyłam.
Gdyby coś się wyjaśniło w tym temacie to proszę Miraa daj znać.

145

Odp: elektronizacja zamówień

A czy Firma podczas szkolenia nie chciała Wam wcisnąć przez przypadek i zupełnie świadomie jakiejś swojej platformy lub swojego programu?? Może jak postraszą to ktoś kupi przed końcem 2019 roku ich program:)

146 (edytowany przez wadialny 2018-08-21 23:41:17)

Odp: elektronizacja zamówień

Do Miraa:

Zapytaj autora stwierdzenia, iż "Przypominamy też, że projekty realizowane ze środków unijnych również podlegają elektronizacji" o podstawę prawną.

Zapytaj też tego autora, co on zrobi, jak np. Miniportal (a będzie nieodpłatny) będzie można od 18 października 2018 r., wykorzystywać do zamówień o wartości równej lub przekraczającej progi unijne.

Pewnie pomylił zamówienia współfinansowane ze środków unijnych z zamówieniami o wartości równej lub przekraczającej tzw. progi unijne. A nie powinien ...

147

Odp: elektronizacja zamówień

no i gdzie ten miniportal?

148

Odp: elektronizacja zamówień

Witam. Czy w przypadku daty 18.10 liczy się termin ogłoszenia ( tj. czy ogłoszenie musi być fizycznie opublikowane przed tą datą tj. mieć już nadany numer  czy wystarczy, że zostanie przesłane do publikacji np. w dniu 17.10 będzie wysłane do DUUE?

149

Odp: elektronizacja zamówień

platforma nie ruszy a my będziemy kombinować we własnym zakresie

150

Odp: elektronizacja zamówień

Ależ jest info, że ruszy ... od jutra, sceptycy