1

Temat: uprawneinia

warunek w przetragu
...co najmniej jedną osobą z uprawnieniami do kierowania robotami w specjalności elektrycznej..." oferent na wezwanie z 26 ust 2 przedłożył w wykazie osób w kolumnie uprawnienia  "Posiada kwalifikacje uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń instalacji i sieci na stanowisku dozoru oraz posiada kwalifikacje uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji w kwalifikacjach technik elektryk i dołączył świadectwo kwalifikacji dla tej osoby wydane przez radę Federacji stowarzyszeń Naukowo technicznych NOT  spotkaliście się z czymś takim??

2

Odp: uprawneinia

sam sobie spróbuję odpowiedzieć
W kolumnie Uprawnienia oferent wpisał ?Posiada kwalifikacje uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń instalacji i sieci na stanowisku dozoru oraz posiada kwalifikacje uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji?.  Zgodnie z brzmieniem SIWZ osoba wskazana winna posiadać uprawnienia budowlane w specjalności elektrycznej a nie uprawnienia do zajmowania się eksploatacją urządzeń instalacji i sieci na stanowisku dozoru lub uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji, gdyż w treści tych uprawnień jest mowa o eksploatacji już istniejących urządzeń a nie budowie nowych i nie są to uprawnienia budowlane.
dobrze myślę??

3

Odp: uprawneinia

Jo - jak mam problem z uprawnieniami, to dzwonię do Izby i pytam smile

4

Odp: uprawneinia

Przedstawione przez wykonawcę kwalifikację osoby to nie uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi. Są to zupełnie inne "pojęcia". Mamy w firmie kilka osób z takimi uprawnieniami i nie podajemy ich nigdy do przetargów - natomiast osoby z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specj. elektrycznej.

5

Odp: uprawneinia

Katiqq napisał/a:

Jo - jak mam problem z uprawnieniami, to dzwonię do Izby i pytam smile

te dokumenty nie wydała izba ale faktycznie coś podpowiedzą może

6

Odp: uprawneinia

jo. Tak jak wyżej napisał mickeymous przedstawione przez wykonawcę uprawnienia nie są uprawnieniami budowlanymi w myśl prawa budowlanego. To są wewnętrzne dokumenty elektryków wymagane przez zakłady energetyczne. Tu nie ma o co pytać żadnej izby. Pozostaje jeszcze pytanie jak sformułowany był Wasz warunek, bo jeżeli tylko tak jak wpisałeś w 1 poście to wykonawca go spełnia.

7

Odp: uprawneinia

warunek był dokładnie taki  "uprawnieniami do kierowania robotami w specjalności elektrycznej" brakuje faktycznie może słowa  "budowlane" a przedłożona osoba ma uprawnienia do eksploatacji a nie do kierowania robotami więc dlaczego uważasz że spełnia nasz warunek??

8

Odp: uprawneinia

Trochę stare ale może się przyda:

http://elektroenergetyka.pl/upload/file/2009/2/elektroenergetyka_nr_09_02_2.pdf

9

Odp: uprawneinia

jo, piszesz że te kwalifikacje dotyczą"dozoru" a to już jest w energetyce stanowisko kierownicze.

10 (edytowany przez janek159 2017-03-16 19:51:35)

Odp: uprawneinia

Myślę jo, że z opisu warunku nie ma wątpliwości o jakie uprawnienia chodziło zamawiającemu.

A dostałeś co innego.

Marek, w warunku było kierowanie robotami, a Ty mówisz że spełnia warunek? Nie rozumiem.

11

Odp: uprawneinia

dodatkowo żądaliśmy jeszcze dwóch osób z uprawnieniami drogowymi i gazowymi i tam oferent wskazał osoby z uprawnieniami budowlanymi

12

Odp: uprawneinia

wezwałem do wykazu osób dla uprawnień elektrycznych i z wczorajsza datą oferent złożył nowy wykaz w którym jest elektryk który ma uprawnienia budowlane elektryczne załączył też kopie uprawnień i kopię wpisu do izby inżynierów budownictwa wpis do izby jest z datą 21 marca,  na stronie sprawdziłem że nadzień składania ofert też był wpisany, a uprawnienia były wydane w 1987 roku więc chyba ok

13

Odp: uprawneinia

Tak, jest ok.