1 (edytowany przez jazz 2011-09-12 10:27:58)

Temat: referencje

Wykonawca załączył referencje, które nie zawierają ani daty wykonania zamówienia, ani kwoty, ani opisu usługi, której dotyczą - jednym słowem nie ma w nich nic dzięki czemu można byłoby połaczyć je z tą usługą wskazaną w wykazie. Co więcej, referencje nie są datowane, więc nie wiadomo czy były wystawione przed czy po wykonaniu usługi wskazanej w wykazie. Czy można takie referencje uznać? A może wezwać do wyjaśnienia, tylko co W może wyjaśnić w takiej sytuacji. A może zwrócić się do wystawcy referencji o potwierdzenie? Pomóżcie.

I jeszcze jedno. Wykonawca wskazał, że będzie dysponował osobami na podstawie umów cywilno-prawnych, a przy jednej osobie wpisał nazwę jakiejś firmy. Domyślam się że ta firma ma mu udostępnić tę osobę, ale żadnego oświadczenia tej firmy o udostępnieniu nie ma. Dodam, że wykaz złożył w odpowiedzi na wezwanie o uzupełnienie. Czy w takim razie mam go wzywać o jakieś wyjaśnienie tego dziwnego zapisu i ewentualnie zobowiązania tej firmy?

2

Odp: referencje

Ojjj, nie chciałoby się takiego wykonawcy i doprawdy nie wiadomo co teraz zrobić, ale to może zależeć jak mocno zależy na nim zamawiającemu. Jeśli zależy, to od biedy można uznać jedno i drugie, a jeśli szuka pretekstu, to ma od razu dwa.