1

Temat: Formularz ofertowy

Jak powszechnie wiadomo nie można odrzucić oferty na podstawie art. 89.1.2 w sytuacji, gdy wykonawca np. nie złoży oferty na Formularzu, który stanowił załącznik do siwz (wykonawca złożył ofertę na własnym Formularzu, który od tego przedstawionego przez zamawiającego różni tylko szata graficzna - wszystko ok).

Ale co w sytuacji, jeżeli np. w Formularzu ofertowym zamawiającego był taki zapis:

- Powierzę/nie powierzę zamówienia podwykonawcom w części (podać zakres....)
lub
- Informuję, że dane stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji nie mogą być udostępnione innych uczestnikom postępowania - zawarte są na stronach ... !

a w Formularzu wykonawcy brakuje któregoś z tych zapisów.

Czy w takim przypadku możemy mówić tylko o uchybieniach, co do formy?

2

Odp: Formularz ofertowy

W przypadku 1 - zależy czy dokonałeś zastrzeżenia z 36.5 (in fine).
W przypadku 2 - tak.

3

Odp: Formularz ofertowy

Rozumiem, że jeżeli nie było zastrzeżenia, to należy to potraktować jako uchybienie formalne?

4

Odp: Formularz ofertowy

Dokładnie. W takim razie informacja o części zamówienia , której wykonawca powierzy podwykonawcom miałaby dla Ciebie jedynie walor informacyjny. Wypełniłeś obowiązek z 36.4 - zażądałeś; dla wykonawcy natomiast brak jest sankcji za nieprzedstawienie tej informacji.

5

Odp: Formularz ofertowy

Mam jeszcze jedno pytanie -  w formularzu ofertowym mam zapis:

Powierzę/nie powierzę* zamówienia podwykonawcom w części (podać zakres ...)
* niepotrzebne skreślić

Wykonawca skreśla nie powierzę = zamierza jakąś część zamówienia powierzyć podwykonawcy, jednak nie wskazuje już jaka to będzie część (zakres).

Rozumiem, że to też jest uchybienie formalne, z którym nic nie robię?

6

Odp: Formularz ofertowy

Moim zdanie tak - chyba te wyroki tarktują o tym: KIO/UZP 1117/09,  KIO/UZP 109/09 - sprawdź wink

7

Odp: Formularz ofertowy

Niestety, nie posiadam żadnej wyszukiwarki, co najwyżej zeszyty orzecznicze ze strony UZP, ale tam chyba tego nie będzie!

8

Odp: Formularz ofertowy

No to już masz: ftp://ftp.uzp.gov.pl/wyroki/KIO/

9

Odp: Formularz ofertowy

Apollo - działasz na dwóch frontach wink , a wyszukiwarki nie masz big_smile

10

Odp: Formularz ofertowy

Żeby tylko na dwóch...!
Dokopałem się do tych wyroków - pięknie dziękuję za pomoc!

11

Odp: Formularz ofertowy

A co w sytuacji, gdy zamawiający zastrzeże, że część zamówienia X, Y nie może zostać powierzona podwykonawcy, a wykonawca w swoim formularzu nie uwzględnił tego zapisu: - Powierzę/nie powierzę zamówienia podwykonawcom w części (podać zakres....)?

12

Odp: Formularz ofertowy

a nie masz zapisu w siwz takego np. "jeżeli W.zamierza powierzyć jakąś cz. zam. podwykonawcy to wskaże ją ..." lub coś podobnego
ja tak robię i wtedy nie wskazanie znaczy że wykona wszystko sam