1

Temat: parafka

zgodnie z zapisami siwz parafka na ofercie powinna być opatrzona pieczątką imienną, wykonawca sporzadził ofertę własnoręcznie, zaparafowal ale bez pieczątki.
odrzucam, prawda?
uff wydawało mi się, że nie będę już miała takich watpliwości

2

Odp: parafka

Zaparafował, czy podpisał?

3

Odp: parafka

zaparafował

4

Odp: parafka

agataanna napisał/a:

zgodnie z zapisami siwz parafka na ofercie powinna być opatrzona pieczątką imienną, wykonawca sporzadził ofertę własnoręcznie, zaparafowal ale bez pieczątki.
odrzucam, prawda?
uff wydawało mi się, że nie będę już miała takich watpliwości

doprecyzuj prosze czy chodzi Ci o wymóg parafki na stronach  oferty czy tez parafa jako podpis zlozony na ofercie.

5

Odp: parafka

no tak, trochę nieściśle.....zapis w siwz dotyczył ogólnie parafki itd......ale parafka na ofercie jest podpisem wykonawcy-............!!!!

6

Odp: parafka

oczywiście wg wykonawcy .....................!!!! to jest jego podpis......

7

Odp: parafka

Czasami parafka może sie rownac podpisowi, jezeli jest  "w miare" czytelna, tzn. mozna z niej wyczytac: imie i nazwisko - czy jest???

8

Odp: parafka

parafka to parafka inaczej ptaszek, fałka, wywijas, kulfon itd. !!!!!!! tongue

9

Odp: parafka

agataanna napisał/a:

kulfon

i żaba monika big_smile

10

Odp: parafka

...parafka to skrót podpisu - ale sa osoby, ktore nie maja co skracac tongue

11

Odp: parafka

no proszę, wiosna działa, a mój temat?
żabki i te inne sprawy
a ja dalej mam dylemat
i wcale mi nie do zabawy

12

Odp: parafka

MIRAS napisał/a:

...parafka to skrót podpisu

eeeeee tam jedno z drugim nie ma nic wspolnego tongue

13

Odp: parafka

chyba jednak ma, jeżeli dana osoba ma zwyczj tak właśnie się podpisywać i można ten podpis czy też parafę zidentyfikować to należy przyjąć że jest ok

14

Odp: parafka

co to znaczy zidentyfikować?

15

Odp: parafka

na innym dokumencie jest ta sama parafka z pieczatką imienną, ale to nie zmienia faktu, ze oferta nie została podpisana, czyż nie tak??????

16

Odp: parafka

Chyba troszkę przesadzasz smile Jeżeli na innym dokumencie w tej samej ofercie jest identyczna parafka z pieczątką imienną to moim zdaniem jest okej. Wszystko sprowadza się do tego, czy Ty jako zamawiający masz przekonanie, że ofertę złożyła osoba uprawniona. Jeżeli tak jest to nie ma co się unosić:)

pzdr

17

Odp: parafka

Ikant napisał/a:

Chyba troszkę przesadzasz smile

Hihihihhi - ogrodniczka ? tongue

18

Odp: parafka

Marko przesadzam?

19

Odp: parafka

danaug napisał/a:

chyba jednak ma, jeżeli dana osoba ma zwyczj tak właśnie się podpisywać i można ten podpis czy też parafę zidentyfikować to należy przyjąć że jest ok

róznice zawarte  są zarówno w formie jak i funkcji tych znaczeń smile

20

Odp: parafka

agataanna napisał/a:

Marko przesadzam?

No masz zadatki ogrodnicze wink . Musze wyjątkowo tongue sie zgodzić z Ikantem wink

21

Odp: parafka

Marko napisał/a:

Musze wyjątkowo tongue sie zgodzić z Ikantem wink

Koniec świata blisko, teraz tylko czterech jeźdźców wypatrywać tongue

pzdr

22

Odp: parafka

Marko napisał/a:
agataanna napisał/a:

No masz zadatki ogrodnicze wink . Musze wyjątkowo tongue sie zgodzić z Ikantem wink

a ja sie nie zgadzam wink

23

Odp: parafka

No i lux. Teraz tylko wykluczaj, odrzucaj, zatrzymuj wadium...przynajmniej na forum zrobi się ciekawie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie ubaw po pachy i to za darmola...jak mawiał klasyk tongue

pzdr

24

Odp: parafka

Rozumiem szanowna Agato, że to Ty sie nie zgadzasz i powyższe jest błedem w cytowaniu a nie próbą włożenia mi w usta czegoś czego nie napisałem? big_smile
Jeśli tak to daj namiary na wykonawce - spotkamy sie w KIO i będzie to dla mnie podwójna przyjemność wink

25

Odp: parafka

agataanna napisał/a:

na innym dokumencie jest ta sama parafka z pieczatką imienną, ale to nie zmienia faktu, ze oferta nie została podpisana, czyż nie tak??????

Nie tak, została podpisana - moim skromnym zdaniem; aczkolwiek slyszalem tez opinie, ze zamawiajacy nie jest grafologiem  i nie ma uprawnien zeby stwierdzic ze parfaka z innego dokumentu jest parafka na ofercie tej samej osoby tongue