1

Temat: nadgorliwi

przetarg zakup komputerów - dokładny ich opis w SWZ kosztorys z cenami jednostkowymi i modelami komputerów miał być do podpisania umowy nadgorliwcy dołączyli go do oferty czy muszę go sprawdzać??

2

Odp: nadgorliwi

W zasadzie jak sprawdzisz  teraz to i tak Ci może przed podpisaniem umowy dać inny wykaz, z innym sprzętem. To co dał teraz nie jest zbyt wiążące moim zdaniem.

klakier

3

Odp: nadgorliwi

Ja bym sprawdził.

4

Odp: nadgorliwi

memphis napisał/a:

Ja bym sprawdził.


jeżeli okaże się że jest pomyłka rachunkowa to poprawić? i jeżeli wyjdzie że  sprzęt nie spełnia OPZ to odrzucić??

5

Odp: nadgorliwi

Ja bym tak działał. Moim zdaniem nie możesz ignorować, jeśli wykonawca oferuje sprzęt, który nie jest zgodny z warunkami zamówienia. Oczywiście najpierw trzeba wyjaśnić ewentualne rozbieżności.

6

Odp: nadgorliwi

Nasz informatyk (który robił OPZ stwierdził sprzęt spełnia nasze warunki więc wybrałem ofertę najkorzystniejszą dziś rano odebrałem meila od 2 w kolejności firmy że jeden z zaproponowanych laptopów nie spełnia naszym parametrów wysłałem to znów do informatyka, jeżeli okaże się że faktycznie tak jest to jakie powinny być moje czynności:
1) Unieważnienie wyboru oferty najkorzystniejszej, dopytanie pierwszego w rankingu i ewentualne odrzucenie i wybór kolejnego??
2) Czy tez trzymać się stanowiska że nie żądaliśmy tego dokumentu do oferty i będziemy sprzęt weryfikować przy dostawie??

7 (edytowany przez memphis 2021-09-13 17:53:44)

Odp: nadgorliwi

W temacie dokumentów niewymaganych, wyroki KIO znajdziesz na potwierdzenie obydwu tez.
Gdyby się okazało, że sprzęt faktycznie nie spełnia wymagań, to i tak bezpieczniej byłoby wyjaśnić treść oferty, a więc i raczej unieważnić wybór. Bo nawet jeśli przyjąłbyś interpretację, że dokumentów niewymaganych nie bierzesz pod uwagę, to mając na uwadze, że oferta stanowi o treści zobowiązania, bezpieczniej byłoby potwiedzić, po co była ta karta i co faktycznie dostarczy wykonawca, żeby czasem nie legalizować oferty niezgodnej z SWZ.
Chodzi o to, żeby na koniec przy dostawie wykonawca nie powiedział Ci, że przecież przyjąłeś ofertę z takimi komputerami.
Lepiej założyć, że wykonawca działa świadomie.