1

Temat: RNC bez dowodów

wykonawca złożył wyjaśnienia rażąco niskiej ceny ale nie załączył żadnych dowodów , poza kosztorysem i wyjaśnieniami każdej pozycji. Czy w tej sytuacji odrzucam wykonawce ( nie uznajemy tych wyjaśnień ) czy muszę wystąpić do niego ponownie o załączenie jeszcze dowodów na te okoliczności o których pisze?

2

Odp: RNC bez dowodów

Wszystko zależy co zawierają wyjaśnienia i czy są wystarczające bez załączonych dowodów, jeżeli tak, są do uznania.

3

Odp: RNC bez dowodów

no właśnie już wiemy ( z rozmów z innymi zamawiającymi i od dostawców - ale to przecież nie argumenty na odrzucenie   -   że wykonawca zadłużony, że terminów nie dochowuje itp ). Pismo które napisał nie przekonuje . Pisze np. że "ceny lokalne", kosztorys budzi wątpliwości....... Czy te wyjaśnienia należy uzupełniać, dalej wyjaśniać? Czy od razu odrzucam...

4

Odp: RNC bez dowodów

Do RNC można wzywać więcej niż raz.
http://www.pierog.pl/media/tms/catalog2/pages/page204/5669a150e26f4wielokrotne_wezwanie_do_wyjasnienia_razaco_niskiej_ceny.pdf

5

Odp: RNC bez dowodów

nawet dysponuję tym miesięcznikiem... bardziej zastanawia mnie sam fakt nie załączenia żadnych dowodów, nic... to takie uzupełnienia by się kłaniało..

6 (edytowany przez marekw2 2017-07-13 08:07:53)

Odp: RNC bez dowodów

Ada, jakie chcesz "dowody" do kosztorysu ?. Masz w nim przecież (mam nadzieję) ceny jednostkowe. Jeżeli się z nimi nie zgadzacie - uważacie że są zaniżone to żądaj od wykonawcy kalkulacji szczegółowej danej pozycji lub dodatkowych wyjaśnień dotyczących cen elementów składowych pozycji.

7

Odp: RNC bez dowodów

Do żadnego uzupełnienia nie wzywasz, a dalej ciągniesz wyjaśnienia, masz do tego prawo.

8

Odp: RNC bez dowodów

dziękuję Wam Panowie