1

Temat: art. 24aa ust.2 Pzp

Zamówienie z podziałem na 8 części, brak wadium. Dwóch Wykonawców odstępuje od podpisania umowy (na część 7 i 8). W części 7 ofertą, która została najwyżej ocenioną z pozostałych ofert to oferta Wykonawcy, który odstąpił od umowy na część 8. Czy korzystając z art. 24aa ust. 2 Pzp i po zbadaniu braku podstaw do wykluczenia oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu można dokonać wyboru oferty takiego Wykonawcy? Czy nie będzie to źle postrzegane w razie jakiejś kontroli? Nie ukrywam, że zależy nam na czasie i chcemy jak najszybciej wybrać Wykonawcę i udzielić zamówienia. Mam pewne wątpliwości.Będę wdzięczna za odpowiedź.

2

Odp: art. 24aa ust.2 Pzp

Za odstąpienie od podpisania umowy nie ma żadnych innych konsekwencji poza zabraniem wadium, ale tu nie żądano. Nie musisz dokonywać wyboru kolejnej oferty, bo ustawodawca napisał wyraźnie - "zamawiający może zbadać , czy nie podlega wykluczeniu oraz czy spełnia warunki udziału w postępowaniu wykonawca, który złożył ofertę najwyżej ocenioną spośród pozostałych ofert"

3

Odp: art. 24aa ust.2 Pzp

Tak wiem tu nie chodzi o konsekwencje odstąpienia ale o to, że ten sam Wykonawca, który odstąpił od podpisania umowy na część 8 byłby wybrany jako kolejny w części 7. Nam zależy na skorzystaniu z tego art. 24aa ust. 2 , tylko w papierach nie wygląda to za dobrze. Wiadomo, że Wykonawca może zrezygnować, nie możemy go przymusić do podpisania ale czy nie ma przeciwwskazań, żeby go wybrać w innej części.

4

Odp: art. 24aa ust.2 Pzp

No dobrze a Ci co odstąpili to oferty złożyli na ile części?

5

Odp: art. 24aa ust.2 Pzp

Ten, który odstąpił w części 8 a mógłby być wybrany w części 7 złożył ofertę na 3 części

6

Odp: art. 24aa ust.2 Pzp

Ja nie widzę przeciwwskazań.

7

Odp: art. 24aa ust.2 Pzp

Nie ma żadnych przeciwwskazań.

8

Odp: art. 24aa ust.2 Pzp

Dzięki smile