Temat: elektroniczne składanie ofert

Czy w Waszych jednostkach drodzy forumowicze rozpoczęto już prace nad systemem w którym będzie można składać oferty w formie elektronicznej, czy może czekacie/czekamy na systemy komercyjne? A może UZP się obudzi i jednak zrobią system dla wszystkich.

2

Odp: elektroniczne składanie ofert

Czekamy, nie ma co się spieszyć, jest jeszcze czas.

3

Odp: elektroniczne składanie ofert

Tak tak czas jest. Tak się tylko zastanawiam kiedy temat stanie się palący bo pracy dla programistów biorąc pod uwagę wymagania dla systemu trochę będzie plus testowanie itp. itd. więc czasu dużo i nie. Nie ukrywam że liczę na coś komercyjnego.

4

Odp: elektroniczne składanie ofert

Uważam że czas przyniesie odpowiednie narzędzia smile, firmy będą tworzyły systemy i oferowały zamawiaczom, w końcu kolejna rzecz do zbytu i zarobienia kasy smile

5 (edytowany przez marekw2 2016-11-18 21:59:28)

Odp: elektroniczne składanie ofert

lisvitalis, czy widziałaś/widziałeś gdzieś  przewidziane Art. 10g. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów określające
1)    wymagania techniczne i organizacyjne użycia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
2)    sposób sporządzania i przechowywania dokumentów elektronicznych oraz sposób i tryb ich przekazywania, udostępniania i usuwania
-     mając na względzie konieczność zapewnienia konkurencji oraz potrzebę zapewnienia sprawności postępowania o udzielenie zamówienia, otwartego dostępu wykonawców do postępowania o udzielenie zamówienia oraz bezpieczeństwa przetwarzanych danych.
Bez tego aktu opracowywanie lub kupowanie jakiegokolwiek oprogramowania to marnotrawstwo czasu i pieniędzy.

6

Odp: elektroniczne składanie ofert

Według mojej wiedzy UZP nie będzie szło w kierunku jednego wspólnego systemu. Koronnym argumentem przeciw jest doświadczenie z fatalnym działaniem systemów centralnych i zbyt duże ryzyko, że w przypadku awarii dojdzie do paraliżu wszystkich Zamawiających.

7

Odp: elektroniczne składanie ofert

Też tak podejrzewam, potwierdzają to osoby prowadzące szkolenia. Myślę jednak, że z rozpoczęciem prac nad oprogramowaniem musimy zaczekać do 18 kwietnia przeszłego roku, kiedy to na elektroniczny system będą musieli przejść centralni zamawiający.