1

Temat: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Wykonawca złożył ofertę, w której na pierwszej stronie formularza ofertowego wpisał cenę oferty nie w tym miejscu - złożył ofertę na inną część niż wpisał w formularzu ofertowym, tzn. złożyl ofertę na część drugą, a w formualrzu ofertowym wpisał cenę brutto w miejscu dla części pierwszej. Potraktować to jako omyłkę pisarską? Wzywać wykonawcę do złożenia wyjaśnień czy już nie?

2

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Z innych dokumentów wynika cena ofertowa?, np. z kosztorysu?

3

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Wykonawca wypełnił formularz cenowy z cenami jednostkowymi na każdą pozycję asortymentu  na część II. Tylko wpisał w złym miejscu na formularzu ofertowym.

4

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Jeżeli z dok. wynika na jaką część złożył ofertę to popraw jako pisarską.

5

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Jako pisarską czy może inną? Bonus jest jeszcze taki, że wykonawca się chyba cofnął w czasie i zamiast stawki Vat 23% wpisał 22% i wg niej wyliczył cenę brutto oferty. jak dla mnie błąd w obliceniu ceny i oferta do odrzucenia. Ale może jeszcze wezwę na wszelki wypadek niech wyjaśni.

6

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Jeżeli masz błąd w stawce VAT, to nie musisz nic wyjaśniać. Obecnie nie ma stawki 22%. Oferta do odrzucenia.

7

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

A wg mnie wszystko zależy od skali (czyli od wartości). Przy 1 procentowej różnicy zastosowałbym raczej 87.2.3.

8

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Bipi, przy błędnie podanej stawce VAT!

9

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Ja bym odrzuciła ofertę, bo wg mnie ma tu zastosowanie art. 89 ust. 1 pkt. 6 pzp - błąd w obliczeni ceny. Zastanawiam się tylko czy wzywać wykonawcę, aby mi wyjaśnił, że pomyłkowo wpisał cenę za część II w miejscu części I w formularzu ofertowym i czy ewentualnie potraktować to jako omyłkę pisarską czy inną?

10

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Jak Wy szybko chcecie odrzucać oferty - daj mi namiar tego Wykonawcy, to mu napiszę odwołanie wink
A tak na serio, to czy stawka VAT była wskazana przez zamawiacza w SIWZ?

11

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Nie.

12

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

To jak wyżej, do odrzucenia big_smile

13

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

A ja się wykruszę - do poprawy wink

14

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Nie bipi, wiem że jest ciepło ale bez przesady.

15

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Mam klimę w pokoju wink

16

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Ja niestety nie sad, zamienimy się wink ?

17

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Pozdrawiam z gorącego pokoju smile (31 st.) i mam pytanie, może ten temat już był ale nie mam czasu...
Jeśli żądany w ofercie na RB był szczegółowy kosztorys wraz z zestawieniem materiałów i urządzeń a wykonawca nie załączył zestawienia RMS to można odrzucić czy wezwać do uzupełnienia?
Liczę na pomoc

18

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

nikt, nic?

19

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

A wzywać do jakichkolwiek wyjaśnień? Czy już sobie odpuścić? Bo przy uzupełnianiu dokumentów to bym odpuściła, a czy w ogóle wyjaśniać tę cenę źle wpisaną?

20 (edytowany przez jo 2015-07-28 07:37:17)

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

mam taki przypadek wyknawca w formularzu ofertowym wpisał wartość netto a pod tym brutto (miało byś tylko brutto) jednak do tej wartości nie doliczył jednej pozycji tylko dopisał pod spodem "+500 netto" poprawić to jako 87.2.1, 87.2.2 czy 87.1.3?? czy nic nie robić
W dodatkowym zestawieniu cen podliczył brutto i dopisał "+615 zł brutto"

21

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

chyba się zdecyduje na pisarską

22

Odp: Różnice w formularzu ofertowym i cenowym

Daj pisarską.