1

Temat: pilne, brak specyfikacji technicznej

Witam
Mam nietypową sytuację,  może ktoś to przerabiał.
PN na dostawę komputerów.
Chcieliśmy, żeby wykonawca złożył specyfikację techniczną oferowanego sprzętu, model, symbol, nazwa producenta (zapis siwz).
Do siwz załączyliśmy tabelkę z minimalnymi parametrami i wymaganiami sprzętu, jakie wykonawca ma spełniać np:

"Dysk twardy 200 GB w standardzie SATA, 7200RPM
Karta graficzna    Co najmniej 512 MB, umożliwiająca pracę w rozdzielczości co najmniej 1280x768x75HZ, dedykowana lub zintegrowana z płytą główną
Karta dźwiękowa zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z High Definition, wewnętrzny głośnik w obudowie komputera.
System operacyjny - Microsoft 7 Windows Professional PL 32 lub 64 bit z nośnikiem  lub inny równoważny system operacyjny charakteryzujący się następującymi  cechami: ... "

Oferent napisał nazwę producenta, model. symbol,  ale zamiast szczegółowej specyfikacji technicznej dał kopiuj/wklej nasze minimalne parametry. Więc nie dał szczegółowych parametrów tylko np. min. 512 MB . To znaczy, że może być 512 a może być 800.
Nie wiem czy  system operacyjny - Microsoft 7 Windows Professional PL 32 lub 64 bit z nośnikiem  czy może  inny równoważny.
Wezwaliśmy do uzupełnienia  a on z uporem maniaka przysłał to samo.

I  nie wiem co z tym fantem zrobić ,  wykluczyć go ? Nie pasuje mi do końca.
Jednak specyfikacji technicznej nie dali. Porównam ze strony internetowej producenta model  który wskazali i jak będą spełniać minimalne to jestem w kropce.

poradźcie
klakier

2

Odp: pilne, brak specyfikacji technicznej

Do wykluczenia.

3

Odp: pilne, brak specyfikacji technicznej

Byłabym też za wykluczeniem. W Twoim wypadku siwz techniczna to element oferty, a tych się nie uzupełnia

4 (edytowany przez Darek W. 2014-08-13 11:08:33)

Odp: pilne, brak specyfikacji technicznej

Ale przecież wykonawca podał parametry - wasze parametry - i tym samym spełnił warunek - wykluczenie ?? raczej nie  - dołączył wymagany dokument z określonymi parametrami ...

5

Odp: pilne, brak specyfikacji technicznej

Darek - nie przedstawił kompletnej oferty - nie opisał systemów operacyjnych

6

Odp: pilne, brak specyfikacji technicznej

Z tego co pisze klakier,  wykonawca do oferty dołączył tabelkę z opisem parametrów  - spełnił minimalne wymagania zamawiającego metodą kopij wklej - czyli spełnia - minimalne parametry SPEŁNIONE są przecież

7

Odp: pilne, brak specyfikacji technicznej

klakier napisał/a:

Witam

Nie wiem czy  system operacyjny - Microsoft 7 Windows Professional PL 32 lub 64 bit z nośnikiem  czy może  inny równoważny.
Wezwaliśmy do uzupełnienia  a on z uporem maniaka przysłał to samo.

klakier

Chyba jednak nie wszystko wkleił

8

Odp: pilne, brak specyfikacji technicznej

Wycofuję się z wykluczenia. Odrzucenie 89.1.2

9

Odp: pilne, brak specyfikacji technicznej

Chwila, jeżeli dok. wymagany był z par 6 rozporządzenia to o odrzuceniu oferty nie może być mowy, chyba że było inaczej.

10 (edytowany przez Katiqq 2014-08-13 12:05:06)

Odp: pilne, brak specyfikacji technicznej

No tak Marcel, tylko chyba w tym wypadku uzupełnienie nie jest dopuszczalne? Czy się mylę?
status dokumentu: ???
1. gdy był on wymagany tylko i wyłącznie celem dokonania na jego podstawie oceny złożonej oferty w ramach kryterium techniczno-jakościowego, czy też jakościowego,

2. gdy będzie miał służyć potwierdzeniu spełniania przez oferowane dostawy wymagań określonych przez zamawiającego.

11

Odp: pilne, brak specyfikacji technicznej

No właśnie, więc trzeba wiedzieć co się wymagało i czy jest możliwość uzupełnienia.