1

Temat: Gdzie trzymacie oferty?

Podpowiedzcie, czy wskazane jest, by nadesłane oferty trzymać razem z dokumentacją postępowania?
U mnie w firmie była zasada, że teczki z dokumentacją postępowania trafiały do archiwum, a oferty na stosik do szafy i na klucz. Tylko, że teraz szafy brak, a oferty trzymam w teczkach z innymi papierami.
Jeśli już trzymać oferty, to z kopertą, w której zostały dostarczone?

Jak jest u Was?

2

Odp: Gdzie trzymacie oferty?

Ha smile z jednej strony ostrożności procesowej nigdy wiele - znane są przypadki wymagania przez kontrole kopert w których złożono oferty, ba znane są przypadki w których kontrola sprawdzała ślady po szpilkach na ogłoszeniach wywieszonych w siedzibie Z czy aby na pewno wisiało big_smile ,
z drugiej zaś strony zdrowy rozsądek nakazuje trzymać to co wynika z ustawy czyli protokół postępowania z załącznikami - co jest załącznikiem do protokołu ustawodawca wymienił w art. 96 ust.2 - a wiec oferty, protokoły z posiedzeń komisji, itp. Druki ZP są częścią protokołu a nie załącznikami do niego - to tak dla jasności...
U mnie stosowana jest druga strona wink

3

Odp: Gdzie trzymacie oferty?

Jeśli oferty to załącznik do protokołu, to mi pasuje:)
Gorzej, jeśli mam te oferty trzymać w oryginalnych kopertach-oferty wystają z teczki, koperty są poniszczone, a wszystko wygląda nieciekawie.
Czy wystarczy, że wepnie się oferty w jeden skoroszyt?

4

Odp: Gdzie trzymacie oferty?

Ja stosuję pudełka do archiwizacji (kartonowe). Kupuje się je rozłożone, składasz sobie i wchodzi Ci sekregator A4. Super sprawa.

5

Odp: Gdzie trzymacie oferty?

Tak też zrobię. Oferty w kopertach, czy bez?

6

Odp: Gdzie trzymacie oferty?

To bez znaczenia

7

Odp: Gdzie trzymacie oferty?

ja całe postępowanie trzymam w jednym segregatorze albo pudełku, umowy kseruję i wpinam do oddzielnej teczki z umowami.
Raf koperty trzymam, wpinam je przy ofercie.

8

Odp: Gdzie trzymacie oferty?

J jestem jeszcze "zielona" w tych sprawach ale z tego co widzę to u mnie trzyma się oferty w orginalnych kopertach w szafie obok segregatora z dokumentacją.

9

Odp: Gdzie trzymacie oferty?

jak się ma kilka przetargów w roku to ok.
u mnie często jedna oferta to jeden segregator, nie tworzę papierów dla sztuki, nie przechowuję kopert (tworzą bałagan) chociaż jedna z kontroli pytała o koperty - ale jeżeli spotykają te koperty u większości kontrolujących to się już nie dziwię, że mnie o nie pytali. Oczywiście że można je trzymać, ale żeby to było konieczne to nie sądzę
Jeżeli sądzicie, że przechowywanie ich jest czymś uzasadnione to proszę o komentaż

10

Odp: Gdzie trzymacie oferty?

No uzasadnienie jest aż banalne - z kopert wynika (teoretycznie) czy oferty złożono w terminie wink