1

Temat: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

jedna ze złożonych ofert ma nie podpisany formularz ofertowy (załącznik nr 1 do SIWZ),  żadna z jego trzech stron nie jest parafowana, załączony formularz cenowy (jako załącznik nr 2 do SIW jest podpisany)

oferta do odrzucenia (89.1.8, 82.2, 89.8 w korespondencji z 78 KC)?

2

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

Skoro oferta nie podpisana to wylatuje.

3

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

brak oświadczenia woli W.

4

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

a jeżeli formularz ofertowy składał się z 3 stron (zał nr 1). Wykonawca każdą stronę parafował a podpis razem z pieczątką złożył na ostatniej stronie załącznika to dokument ważny? Dodam, ze te parafki to takie mini podpisy więc raczej łatwo zidentyfikować, że osoba parafująca to ta sama co podpisała ostatnią stronę.

5

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

ważny

6

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

Wystarczy na ostatniej stronie.

7

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

Dziękuję za potwierdzenie smile

8

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

Wykonawca złożył wykaz najważniejszych robót budowlanych, który nie został przez niego
podpisany? Co w tej sytuacji? Czy wzywam do uzupełnienia tylko podpisu czy też całego załącznika?

9

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

Wzywasz do uzupełnienia tylko podpisu. Wykonawca powinien przysłać podpis na karteczce 3 x 2 cm, podpis ten przyklejasz do wykazu i jest OK!

PS. Naprawdę?

10 (edytowany przez Katiqq 2014-05-14 11:57:09)

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

wzywasz do uzupełnienia dokumentu, nie podpisu - patrz 26.3

psz proszę Cię, ktoś może potraktować to poważnie...

11

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

dzięki Katiqq

12

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

Katiqq, jak ktoś TAKIE coś potraktuje poważnie to mi nie żal. Ostrej granicy się nie wyznaczy, ale gdzieś ona przecież jest... Czy naprawdę tak mało razy były poruszane dokładnie takie same tematy? Abstrahując od tego, że należałoby pojechać na szkolenie...

13 (edytowany przez Katiqq 2014-05-14 12:21:28)

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

psz napisał/a:

Katiqq, jak ktoś TAKIE coś potraktuje poważnie to mi nie żal. Ostrej granicy się nie wyznaczy, ale gdzieś ona przecież jest... Czy naprawdę tak mało razy były poruszane dokładnie takie same tematy? Abstrahując od tego, że należałoby pojechać na szkolenie...

We wszystkim przyznaję Ci rację. Ale z własnego doświadczenia wiem, że bywa bardzo ciężko. 7 lat temu zostałam "rzucona" na zamówienia bez żadnego przygotowania z działu, który w ogóle nie miał z tym nic wspólnego. Na pierwsze szkolenie wysłano mnie po 4 miesiącach, a w tzw. międzyczasie musiałam prowadzić procedury przetargowe. A wszystko to miało na celu chęć pozbycia się niewygodnego pracownika.
I co? I dzisiaj śmieję im się prosto w twarz, bo dzięki temu robię to co lubię i uczę się cały czas i jeszcze długo będę się uczyła.
I wiesz co? Na początku strasznie ciężko było mi stwierdzić, czy żartujecie z moich (często naiwnych) pytań, czy nie.

14

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

mandarynka1980 napisał/a:

dzięki Katiqq

Nie ma sprawy. Wskaż wprost, że oświadczenie złożone z ofertą nie było opatrzone podpisem, żeby wiedzieli o co chodzi.

15

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

Zgadzam się z psz w 100% - już nie raz było tak, że komuś się nie chciało przeczytać kilku artykułów ustawy tylko od razu wrzucał pytanie na forum - zgodzisz się ze mną Katiqq, że nie tędy droga. wink

16

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

bipi napisał/a:

Zgadzam się z psz w 100% - już nie raz było tak, że komuś się nie chciało przeczytać kilku artykułów ustawy tylko od razu wrzucał pytanie na forum - zgodzisz się ze mną Katiqq, że nie tędy droga. wink

Nie każdy chodzi do łóżka z kobylastym komentarzem do PZP autorstwa p. Czajkowskiego...
Czasem człowiek ma zaćmienie mózgu, czasem nie rozumie czegoś do końca i bądźmy wyrozumiali. Przecież to nic nie kosztuje smile

17

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

Katiqq, ja też we wszystkim przyznaję Ci rację. Wiem, że są ludzie, którzy z dnia na dzień trafiają do przetargów, dlatego nie obrażam i staram się nie krytykować, ale jak widzę takie coś to muszę pożartować. Moje żarty mają być oderwane od rzeczywistości (czyż uzupełnienie podpisu nie jest?), aby było widać, że to żart bo nie mam na celu wprowadzić kogoś w błąd. A jak jest się zielonym to moja rada jest prosta - czytać, czytać, czytać. Nie zaczynać od końca, czyli wymyślania instytucji (vide uzupełnianie podpisu) tylko od początku smile

18

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

Ja do takich rzeczy podchodzę mniej liberalnie big_smile

19

Odp: brak podpisu na formularzu ofertowym, podpisany formularz cenowy

psz napisał/a:

A jak jest się zielonym to moja rada jest prosta - czytać, czytać, czytać. Nie zaczynać od końca, czyli wymyślania instytucji (vide uzupełnianie podpisu) tylko od początku smile

O to to!!!
Ale z rolką papieru to było dobre lol