1

Temat: aktualny odpis z własciwego rejestru

czy uznajecie za spelnienie wymogu jesli przestawiaja wam wydruk z ceidg?czy np. spółki moga tez przedstawiac taki dokument czy musi byc to juz odpis z rejestru sądowego?

2

Odp: aktualny odpis z własciwego rejestru

sp. j.,sp. zoo, s.a. i inne sp.k. i ich odmiany to już raczej KRS. ten rejestr jest właściwy dla art. 24 ust. 1pkt 2.

3

Odp: aktualny odpis z własciwego rejestru

Tak, ceidg są tylko wydruki, nie ma tuta odpisów. A spółki z KSH odpis z rejestru sądowego.

4 (edytowany przez Marta 2013-03-04 14:27:20)

Odp: aktualny odpis z własciwego rejestru

czyli ceidg moga przedkladac wlaścicele dzial . gospodarczej tak? pozostali czyli spoółki krs?

ja we siwz daje taki wymóg: Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku osób fizycznych wymagane oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 zawarte jest w treści oświadczenia wymienionego w pkt.  A..... niniejszej specyfikacji.

czyli działalności gosp. nie musza skladac juz niczego bo w oswiadczeniu miesci sie ten wymóg?

5

Odp: aktualny odpis z własciwego rejestru

Marta napisał/a:

czyli ceidg moga przedkladac wlaścicele dzial . gospodarczej tak? pozostali czyli spoółki krs?

ja we siwz daje taki wymóg: Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku osób fizycznych wymagane oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 zawarte jest w treści oświadczenia wymienionego w pkt.  A..... niniejszej specyfikacji.

czyli działalności gosp. nie musza skladac juz niczego bo w oswiadczeniu miesci sie ten wymóg?

Już teraz nie tak - winno być

Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

6

Odp: aktualny odpis z własciwego rejestru

teraz w sensie po nowelizacji tak?
a przed byłby ok taki zapis?

7

Odp: aktualny odpis z własciwego rejestru

Marta napisał/a:

teraz w sensie po nowelizacji tak?
a przed byłby ok taki zapis?

1. Tak
2. Dopuszczalne

8

Odp: aktualny odpis z własciwego rejestru

zapoznałem się z nowym rozp,

to znaczy że teraz w PN unijnych każdy wykonawca musi dostarczać wydrug z CEIDG ??

dobrze rozumuje ?

9

Odp: aktualny odpis z własciwego rejestru

Gordon napisał/a:

zapoznałem się z nowym rozp,

to znaczy że teraz w PN unijnych każdy wykonawca musi dostarczać wydrug z CEIDG ??

dobrze rozumuje ?

Tak.

10

Odp: aktualny odpis z własciwego rejestru

Wykonawcą jest Instytut B. Do oferty załączono "odpis aktualny z rejestru handlowego", brak daty wystawienia, nieaktualny  adres. Z niego wynika, że pełna nazwa to Instytut B spólka z o.o., więc chyba rejestrem właściwym jest KRS?  Na stronie www wykonawcy podany jest numer KRS.

11

Odp: aktualny odpis z własciwego rejestru

Przy okazji mam do Was pytanie.

Jak traktujecie wykonawcę, który w ofercie nie składa CEIDG, wzywacie go do uzupełnienia (dla mnie to bezsens bo mogę sama sobie wejść na stronę i wydrukować, ale mniejsza z tym) i uzupełnia wam wydruk z datą po terminie składania ofert?

Zgodnie z Pzp dokumenty muszą spełniać warunek na dzień składania ofert (lub z jego treści musi wynikać, że spełnia warunek). Wykluczacie?