czyli mam rozumieć że oceniam dokumenty na potwierdzenie spełniania udziału warunków w postepowania w dniu zaproszenia do negocjacji a ile potrzeba tak srednio dni na wyznaczenie spotkania na negocjacjach czy jest to dobrowolny termin?

Wszysko rozumiem tylko że podczas przetargu nieograniczonego nie wpłyneła żadna oferta!!!!!!!!! w zaproszeniu wymagam dokumentów jakie maja złożyć na potwierdzenie spełniania warunków ale oceniam to chyba dopiero gdy po negocjacjach wykonawcy złożą oferty?

Witam.mam takie pytanie poniewaz przeprowadzam po raz pierwszy negocjacje bez ogłoszenia czy w skrucie ktoś mógłby opisać Mi ich przebieg?
jakie się przekazuje w już po negocjacjach do składania ofert oprócz SIWZ dokumenty wykonawcy? czy przekazuje się również formularz ofertowy i inne załączniki jak wykaz wykonanych robót?
czy trzeba publikować ogłoszenia o zawarciu umowy i o wszczeciu postępowania na portal UZP i na własnej stronie bip?
Za wszelie informacje wielkie dzięki!!!!!!!!

Cześć Danung chodziło Mi o nieprzewidzany remont kawałka nawierzchni za niewielkie pieniądze i sprawa jest taka że jeżeli nie trzeba przeprowadzać negocjacji jako roboty dodatkowe to potraktuje to jako zamówienie bez stosowania ustawy bo tak Mi bardziej odpowiada choćby z uwagi na to że troszeczke za późno sie zorietowałem żeby zrobić procedurę na negocjacje.

Nie jestem pewien co myślisz pisząc o inwestycji?Każde zamówienie to pewnego rodzju inwestycja a moje zamówienie tyczyło się roboty koniecznej do wykonania(dodatkowej) poniżej 14 tys Eur i stad moje pytanie czy trzeba przeprowadzać negocjacje czy zamówienia przeprowadzić poza ustawą Pzp.

no właśnie spotkałem się z różnymi opiniami a ustawa jasno tego nie mówi a później jeżeli otrzymam fakture za wykonaną robote dodatkową to jak mam ją sklasyfikować jako zamówienie bez stosowania ustawy czy jako wolna ręka? Nie jestem teraz pewien jak to jest dokładnie.

spoko koledzy ale ja nie zawiadomie tych którzy złożyli oferty bo nikt ich nie złożył ale mimo to ogłoszenie o unieważnieniu dam na bip.
wielkie dzieki koledzy.

witam wszystkich. mam takie pytanie otóż unieważniłem postepowanie na pod.art.93.1.1 (nie złożono zadnej oferty) i mam takie pytanie czy ogłoszenie o uniewaznieniu postępowania ogłasza się tylko na bip?czy również do uzp? i w jakim czasie można ponownie ogłosić postępowanie które teraz muszę unieważnić(czy jest jakiś temin czy mogę ponownie ogłosić np. za 4 dni)
z góry wielki dzieki!!!!!
a i jeszce jedno pytanko jak nie wypali drugi przetarg to co proponujecie?czy negocjacje bez ogłoszenia?lub moze inną formę?

Witam.mam takie pytanie czy na roboty dodatkowe i uzupełniające trzeba przeprowadzić negocjacje z trybu z wolnej ręki jeżeli wartość jest mniejsza niż 14 tys eur? i czy ktoś mógłby mi w skrócie opisać przebieg takich negocjacji?
z góry wielkie dzięki!!!

tak mi się właśnie wydaje że od wartości netto i jedno i drugie

Witam wszyskich.mam pytanko a mianowicie zamówienia uzupełniajace udziela się do 50 % zamówienia podstawowoego czyli kwoty netto , a jak się to przedstawia w przypadku robót dodatkowych czy również od kwoty netto? czy brutto?

Mam mały problem gdyż jeszcze nie przeprowadzałem zmiany w treści siwz po ogłoszeniu już przetargu, czy ktoś mógł by Mi wytłumaczyć jak się to przeprowadza tzn. czy dokonując zmiany w treści daje się tylko ogłoszenie na bip czy wycofuje się SIWZ i wstawia się zmodyfikowaną siwz?z poprwionym błędem?i jak się to ma w przypadku korekty w przekazaniu na portal UZP?
Bardzo prosze o wytłumaczenie.
a i czy mogę dodać dodatkowe oświadczenie do załączenia dla wykonawcy czy jest to warunek udziału w postępowaniu którego nie mozna zmienić?

a jeszcze mam takie pytanko.czy uprawnieniami na wykonanie określonego zadania musi wykazać się własciciel firmy czy może on wykazać uprawnienia pracownikow pracujących w firmie?

Dzieki właśnie o to Mi chodziło.

Mam takie pytanie jak rozumiecie sformuowanie "dokumenty potwierdzajace uprawnienie osób podpisujących ofertę o ile nie wynikają z przepsów prawa lub innych dokumentó rejestrowych" czy nalezy to rozumieć że jeżeli wymagamy uprawnień to może je załączyć osoba pracująca w danej firmie czy też włąsciciel firmy lub jej prezes?i czy odności się to również do wpisu ewidencji działalności gospodarczej?

Możesz potraktować to jako robotę dodatkową która nie była wcześniej do przewidzenia o ile nie przekracza 50% zamówienia podstawowego a napewno nie przekracza.Protokół konieczności + umowa i luzik.

witam.czy udzielając lub przedłuzając umowę na dostawę energii elektrycznej można nadal stosować zamówienie z wolnej ręki?w chwili obecnej umowy były zawarte na pods.art.67 ust.1 b oraz na eksploatacje 67 ust1 a Pzp.
Proszę o wypowiedź w tej kwestii.

Mam taki dylemat czy zamówiena uzupełniające i roboty dodatkowe do 50 % wartości zamówienia liczy się od kwoty netto zamówienia podstawowoego czy brutto? Wydaje mi się że brutto ale chciałbym się upewnić?

18,019

(2 odpowiedzi, napisanych Ogłoszenia)

Dzięki kolego.

18,020

(2 odpowiedzi, napisanych Ogłoszenia)

Koledzy mam pytanie na jakiej mam stronie szukać ogłoszeń powyżej progów unijnych i jak je zamieszczać.na portalu mozna łatwo zanaleźć ogłoszenia o zamówieniach a gdzie mam szukać opublikowanych tych powyżej progów unijnych.
z góry dzięki.

18,021

(0 odpowiedzi, napisanych Umowy w zamówieniach publicznych)

Witam mam pytanie odnośnie energii elektrycznej czy jeżeli była zawarta umowa na 4 lata i teraz trzeba podpisać nową można skożystać z zamówieniA Z WOLNEJ RĘKI? i jak się to odnosi na dzień dzisiejszy do umów z TP Sa.Czy trzeba również zrobić szcunkową wartość zamówienia?
Z góry dzięki!