1

Temat: czy to jest uzupełnienie treści oferty

Witam
Ja znowu z krzesłami. Wymagałem w opisie przedmiotu zamówienia, że obciążenie pulpitu do pisania musi wynosić do 80 kg a obciążenie siedziska do 150 kg. W złożonych ofertach nie ma informacji dot. dopuszczalnego obciążenia w/w elementów. Wezwać do złożenia wyjaśnień? Jeżeli w odpowiedziach podadzą mi obciążenia, czy nie będzie to uzupełnienie treści oferty?

2 (edytowany przez covec 2013-05-31 08:39:01)

Odp: czy to jest uzupełnienie treści oferty

A jeśli dostaniesz kartę katalogową z treści której będzie wynikało jakie są dopuszczalne obciążenia elementów krzesła? Pytanie czy w ofercie takie krzesła zostały jednoznacznie scharakteryzowane poprzez nazwę, model? Jeżeli tak, to będzie to wyjaśnienie, jeżeli nie, to wykonawca może wpisać wszystko.
Zostaje zrobić to, co zrobił UDT w zamówieniu na środki czystości smileżądali kostek mydła 100 gramowych, zważyli w swoim laborat. centralnych i wyszło, że kostka waży 98 gram smile odrzucili ofertę, ale nie pomyśleli, że jest coś takiego jak tolerancja w masie kostki mydła.

3

Odp: czy to jest uzupełnienie treści oferty

W kartach katalogowych, które też mam w ofertach nie ma słowa o dopuszczalnych obciążeniach. Krzesło opisałem bardzo dokładnie ale nie podałem modelu i nazwy. Wezwać do wyjaśnienia?

4

Odp: czy to jest uzupełnienie treści oferty

Pytałem czy wykonawcy w ofertach podali producenta i model smile skoro takich info. nie ma w katalogu to pozostaje wyjaśnić u wykonawcy (wezwać). A było miejsce gdzieś w treści oferty na wpisanie dopuszczalnych obciążeń? Krzesła pozostają te same. Jeżeli faktycznie wytrzymują takie obciążenia to jest ok, a jeśli nie, a wykonawca poda że tak oświadczy nieprawdę. W ofercie nic nie zmienisz.

5

Odp: czy to jest uzupełnienie treści oferty

Tak w ofertach podali producenta i model. Oczywiście było miejsce na opis oferowanego krzesła w tym na podanie obciążenia natomiast obciążenia nie podali. A cała sprawa wygląda tak, że opisłem np krzesło A a otrzymuję krzesło B o trochę innych rozwiązaniach technicznych ale to dalej krzesło audytoryjne spełniające założenia estetyczne i użytkowe. W SIWZ był zapis, że dopuszczamy rozwiązania równoważne dla rozwiązań opisanych w SIWZ.

6 (edytowany przez covec 2013-05-31 09:08:34)

Odp: czy to jest uzupełnienie treści oferty

Wg mnie, tak długo jak wykonawca nie będzie próbował zmienić krzesła, tak długo nie będzie ingerencji w treść oferty. Skoro z katalogu nie wynika jakie są dopuszczalne obciążenia to musisz polegać na wyjaśnieniach wykonawcy. Przedmiot zamówienia pozostaje ten sam. W razie co masz oświadczenie wiedzy wykonawcy.
Dane krzesło ma pewne parametry, którymi nie da się manipulować.

7

Odp: czy to jest uzupełnienie treści oferty

OK wzywam do wyjaśnienia. Dziękuję za podpowiedzi.