26

Odp: Wniosek w PO

jeżeli wpiszemy go do 12 później coś z nim musimy zrobić czy wpiszemy czy nie (zakładamy że wpiszemy) mamy na bank protest i wtedy po stronie zamawiajacego jest udowodnienie że wyczerpał wszystkie możliwe procedury

27

Odp: Wniosek w PO

Niedzwiadek napisał/a:

jeżeli wpiszemy go do 12 później coś z nim musimy zrobić

nie musimy, a nawet nie mozemy niczego z nim robic

Niedzwiadek napisał/a:

mamy na bank protest i wtedy po stronie zamawiajacego jest udowodnienie że wyczerpał wszystkie możliwe procedury

Ale skąd, to po stronie protestujacego jest udowodnienie, ze zamawiajacy naruszył jakies procedury (przepisy). Pytanie: jakie?

28

Odp: Wniosek w PO

26.3. -jak bym był wykonawcą to bym się na to powołał. Oczywiście zamawiający może nie uznać stanowiska zamawiającego - w tedy to na nim spoczywa udowodnienie że biedak zrobił co mógł (można też nie odpowiadać - odczekać termin i nie udowadniać ale nie polecam) a wtedy trzeba przygotować trochę kasy bo wynik odwołania wcale nie musi być po myśli zamawiającego. Wszystko zależy od determinacji wykonawcy, czytaj wartości zmówienia.

Tak na marginesie mój radca podziela pogląd że należy skorzystać z 26 chociaż zastrzega że nie zna wszystkich szczegółów na to ja mu też że nie znam smile - to trochę spóźniona odpowiedź na to kto mi to powiedział.

29

Odp: Wniosek w PO

upss - "... może nie uznać stanowiska wykonawcy..." oczywiście

30

Odp: Wniosek w PO

26.3 - mozna by uznac przy mocno naciaganej interpretacji, ze zwrot "dokumenty zawierajace błędy" odnosi sie do wszelkich dokumentow składanych przez wykonawce, a nie tylko dokumentow podmiotowych; ale chyba konsekwentne stosowane tej interpretacji byłoby bardzo trudne...

31

Odp: Wniosek w PO

Zastosować taką wykładnie sie da ale jest ona obalalna myśle przez 99,9 % ZA

32

Odp: Wniosek w PO

Zawsze pozostaje 0,01% i o to w tym wszystkim chodzi. Jaką decyzję podeją arbitrzy to wielka niewiadoma......

33

Odp: Wniosek w PO

Ja jednak wybieram 99,9% - dlatego chowam taki wniosek do akt i koniec.

34

Odp: Wniosek w PO

Każdy zrobi jak uważa i ma do takiego wyboru prawo - a i tak nie dowiedziałem się jak sprawa została faktycznie rozstrzygnięta.

35

Odp: Wniosek w PO

Ja też nie wiem jak sie skończyło - musiałbym spytać autorke tematu