1

Temat: Odrzucić?

Przetarg na dostawę sprzętu komputerowego. W SIWZ wymaga się, aby Wykonawca dołączył do oferty oświadczenie, że serwis urządzeń wykona autoryzowany producent bądź on sam jeśli jest producentem. Wpłynęło kilka ofert. 1 z nich nie ma tego oświadczenia. Wzywać do uzupełnienia czy Odrzucić ofertę jako niezgodną z SIWZ?

2

Odp: Odrzucić?

Uzupełniać raczej nie ma czego sad

3

Odp: Odrzucić?

Dziękuje, chciałam potwierdzić odrzucenie smile

4

Odp: Odrzucić?

W tej sytuacji trudno inaczej, ja tylko mam wątpliwości co do sytuacji.
Nie rozumiem dlaczego się upierać przy ?autoryzowanym producencie? (a w ogóle czy takie coś naprawdę istnieje??? czy może też są na rynku producenci nieautoryzowani???).
Dlaczego mamy uważać, że daną część lepiej wymieni firma A niż firma B  ??? (nota bene również na chińską).
Dlaczego  więc nie wystarcza zwyczajna gwarancja dowolnego dostawcy, który np. zobowiąże się do pokrycia określonych kosztów w określonym czasie???
Czy na pewno lepiej płacić za serwis ?autoryzowanemu producentowi????

5 (edytowany przez psz 2012-12-13 07:14:46)

Odp: Odrzucić?

Hubal - chodziło o serwis, a nie o producenta. Autoryzowany ma być po to, żeby np. nie stracić gwarancji.

Moim zdaniem wystarczy taki wymóg zapisać w SIWZ, a oświadczenia niepotrzebne.

6

Odp: Odrzucić?

Z ostatnim zdaniem mogę się zgodzić.

Ale z poprzednimi niezupełnie.

psz napisał/a:

Hubal - chodziło o serwis, a nie o producenta

Proponuję przeczytać ponownie, ale bardziej uważnie (nota bene ja nie zmyśliłem,  jedynie skopiowałem).

psz napisał/a:

Autoryzowany ma być po to, żeby np. nie stracić gwarancji.

No to piszcie prosto że wykonawca ma działać tak, by nie stracić gwarancji, a nie że wykonawca ma być wyłącznie producentem i to jeszcze autoryzowanym i jeszcze co innego.

Albo jeszcze prościej: ma być gwarancja i basta - a gdy nie ma gwarancji, to i tak (!) odpowiada wykonawca.