1

Temat: Druki ZP-11

Witam, mam problem z drukami ZP-11. W jaki sposób i kiedy zebrać podpisy od członków komisji, którzy brali udział  jej obradach ale tylko w posiedzeniach przed otwarciem ofert. Potem z różnych względów nie uczestniczyli już w pracach komisji.

2

Odp: Druki ZP-11

Uważam, że najlepiej natychmiast po otwarciu ofert poprosić ich o wypełnienie druczków.

3

Odp: Druki ZP-11

Też tak uważam i w praktyce nie jest to trudne do osiągnięcia

4

Odp: Druki ZP-11

Otwieram oferty a oni podpisali juz listę obecności a sekretarz komisji zbiera podpisy pod ZP11

5

Odp: Druki ZP-11

Ja myślę, ze pytanie Roberta nie dotyczyło osób, które siedzą na otwarciu ofert - bo to jest oczywiste. Chodzi o osoby , które przygotowywały postępowanie - np. sporządzały siwz i niekoniecznie biorą udział w dalszym postępowaniu. Czasami są to osoby, które nawet nie są pracownikami Zamawiającego i wtedy należy ich niezwłocznie zaprosić do podpisania ZP-11.

6

Odp: Druki ZP-11

Karolino w takim razie Sekretarz chodzi od jednego do drugiego w tym samym dniu lub w pierwszym kiedy są w pracy (mogli mieć urlop lub delegacje).

7

Odp: Druki ZP-11

Karolina napisał/a:

Chodzi o osoby , które przygotowywały postępowanie - np. sporządzały siwz

Osoby, ktore przygotowywały postepowanie nie wypełniają ZP-11.
Tu chodzi o osoby wykonujace czynnosci w postepowaniu.

8

Odp: Druki ZP-11

Piotrze, jesteś pewny, że "przygotowanie postępowania" nie wchodzi w zakres "czynności w postępowaniu"? Na podstawie czego wnioskujesz, że "czynność w postępowaniu" = "przeprowadzenie postępowania". Wg mnie "czynność w postępowaniu" obejmuje zarówno "przygotowanie" jak i "przeprowadzenie postępowania".

9

Odp: Druki ZP-11

Na podstawie wykładni językowej. "W postępowaniu" znaczy "podczas postepowania", nie przed nim, i nie po nim.
Potwierdza to druk ZP-1, ktory nie wymaga oswiadczen od osob przygotowujacych postepowanie (pkt 5.6)

10

Odp: Druki ZP-11

MAŁA UWAGA - ok druk ZP 1 WYMAGA TAKICH OŚWIADCZEŃ ale JUZ DUK ZP 1 NIE POSIADA TAKIEGO ZAPISU - Wracając na sam start watku " druk ZP-11  W jaki sposób i kiedy zebrać podpisy od członków komisji, którzy brali udział  jej obradach ale tylko w posiedzeniach przed otwarciem ofert. Potem z różnych względów nie uczestniczyli już w pracach komisji" W PRAKTYCE WSZYSCY KONCENTRUJĄ SIĘ NA TYM BRAKU POWIĄZAŃ Z WYKONAWCĄ  TREŚĆ PKT 2, 3, 4 Z DRUKU ZP-11 / Ale już pkt 5 druku jest jakby mniej ważny ...a co do TREŚCI TEGOZ PUNKTU  CZŁONEK KOMISJI MOŻE BEZ PRZESZKÓD ZŁOŻYĆ OŚWIADCZENIE ZARAZ PO POWOŁANIU GO DO KOMISJI .... CO DO DALSZYCH PUNKTÓW WIEDZĘ O POWIĄZANIU BĄDZ JEGO BRAKU BĘDZIE POZYSKIWAŁ ZGODNIE Z DYNAMIKĄ POSTĘPOWANIA ( tj. jego przebiegiem)
- ps znam jednak praktykę i wiem , jak to jest ..... A KOMISJE PRZETARGOWE .... OT CZASEM TO czysta FIKACJA  PRACY KOMISJI  )

11

Odp: Druki ZP-11

No dobra... teoretycznie powinienem podpisać ZP-11 zaraz po powołaniu komisji, tak? Że nie ubiegam sie o zamówienie, że nie byłem skazany... Podpisałem oświadczenie. OK. Ale po otwarciu ofert okazuje się, że ofertę złożył mój np. brat. Składam zatem drugie oświadczenie na drugim druku ZP-11?

12

Odp: Druki ZP-11

Na końcu druku ZP 11 podisujesz się że ni zaszło żadne zdażenie wykluczające cię z pracy komisji. Jeżeli po otwarciu ofert stwierdzisz że nie możesz pracować w komisji to pod spodem jest miejsce aby złożyć podpis i wykluczyć się z dalszych prac komisji.
Odnośnie tego kto podpisuje ten druk to na niejednym szkoleniu spotkałem się z tezą że robią to wszyscy którzy "dotknęli" się przetargu nawet sekretarka, która przyjmuje faksy od wykonawców lub przyjmuje zapakowane oferty.

13

Odp: Druki ZP-11

pipi67 napisał/a:

Odnośnie tego kto podpisuje ten druk to na niejednym szkoleniu spotkałem się z tezą że robią to wszyscy którzy "dotknęli" się przetargu nawet sekretarka, która przyjmuje faksy od wykonawców lub przyjmuje zapakowane oferty.

smile big_smile lol dobre, dobre!

14

Odp: Druki ZP-11

cyt  pipi Jeżeli po otwarciu ofert stwierdzisz że nie możesz pracować w komisji to pod spodem jest miejsce aby złożyć podpis i wykluczyć się z dalszych prac komisji
JEST OCZYWITĄ ODPOWIEDZIĄ NA TO ,ŻE NIE POTRZEBA SKŁADAĆ ZP 11 NA 2 DRUKACH. :-) 
Co do podpisu sekretarki .... nie popadajmy w PARANOJĘ I ŚMIESZNOŚĆ

15

Odp: Druki ZP-11

TB -> śmieszność śmiesznością ale władza pani sekretarki i jej moc sprawcza w postępowaniu o zamówienie publiczne jest potężna, szczególnie jeśli od niej zależy godzina wpisana na kopercie oznaczająca godzine wpływu oferty big_smile:D:D

16

Odp: Druki ZP-11

SEKTETARKI  a teraz to się nazywa ASYSTENTKI ... mają pełne paznokcie roboty !!!! wiec u mnie oferty przyjnują zamówienia , przeciez to tylko sprawa organizacyjno techniczna , a czasem ratuje postępowanie ! KIEDYŚ w DORADCY  I ARTYKUŁACH OPISYWANA BYŁA NIE JEDNA SPRAWA ... NP. otwarcia kopery przez sekterkę , czy przyjęcia nieoznakowanej , bez zapytania od kogo przyjmuje !

17

Odp: Druki ZP-11

pipi67 napisał/a:

...Odnośnie tego kto podpisuje ten druk to na niejednym szkoleniu spotkałem się z tezą że robią to wszyscy którzy "dotknęli" się przetargu nawet sekretarka, która przyjmuje faksy od wykonawców lub przyjmuje zapakowane oferty.

Witam Wszystkich
Mam takie pytanka: Czy osoba, która nie miała żadnego dostępu do składanych ofert, a zajmowała się tylko pod względem technicznym umieszczeniem informacji opracowanych przez dział zamówień publicznych o postępowaniu przetargowym na firmowej stronie internetowej firmy ogłaszającej przetarg powinna składać oświadczenie na druku ZP-11 jako "inna osoba wykonująca czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia"?
Czy może ktos podac mi link, gdzie mógłbym przeczytać o kogo chodzi i jakie czynności mozna zakwalifikować do stwierdzenia "inna osoba wykonująca czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia".
Pytam, bo mnie kazano podpisać takowe oświadczenie tylko ze względu na techniczne umieszczenie przeze mnie informacji o przetargu - treść dostałem z działu zamówień publicznych. Czy  w tym przypadku nie jest to nadinterpretacja przepisów przez dział zamówień publicznych?

18

Odp: Druki ZP-11

To raczej nadgorliwość.
Myśle że prawidłowo sporządzona dokumentacja przetargu nie wymaga wpisywania Twojego nazwiska.