1

Temat: Podmiot trzeci.

Potrzebuję opinii dot. Podmiotu trzeciego. Wykonawca powołujacy się na zasoby Podmiotu trzeciego, który będzie działał jako podwykonawca, dostarczył oświadczenie tego Podmiotu art. 24 ust. 1. Druk jest wypełniony następująco w miejscu dane wykonawcy są dane wykonawcy i podpisał się wykonawca a obok wykonawcy Podmiot trzeci czyli podwykonawca. Pewnie dlatego, że jest wzór oświadczenia zredagowany w taki sposób powstał ten problem (11 ofert jeden źle zrozumiał). Ale mam pytanie czy można uznać takie oświadczenie złożone dla Podmiotu? Zaznaczam że było wymagane  dla Podmiotów trzecich.

2 (edytowany przez radas 2012-08-09 12:37:51)

Odp: Podmiot trzeci.

No to do uzupełnienia - w czym problem?

3

Odp: Podmiot trzeci.

a w tym, że na tym oświadczeniu jest też pieczęć podwykonawcy jego firmowa oraz podpis z tym, że na dole oświadczenia. pytam co by mi sie nikt nie czpił smile

4

Odp: Podmiot trzeci.

Ja bym wezwał do uzupełnienia oświadczenia podmiotu trzeciego, bo to które zostało złożone kwalifikowałbym jako oświadczenie wykonawcy. Fakt, że jest jeszcze tam pieczątka firmowa podwykonawcy w niczym nie przeszkadza. Dodatkowo można wezwać o wyjaśnienia dlaczego się tam w ogóle znalazła wink

5 (edytowany przez nina 2012-08-09 12:50:55)

Odp: Podmiot trzeci.

Dla bezpieczeństwa wyjaśnie i wezwe. Mimo to że wykonawca swoje złożył dobre. dzięki Radas za pomoc.

6

Odp: Podmiot trzeci.

nie ma co wyjaśniać , wezwać do prawidłowo podpisanego oświadczenia przez podmiot trzeci i tyle

7

Odp: Podmiot trzeci.

Skoro masz "czyste" oświadczenie wykonawcy w tym zakresie, to faktycznie - Myszy ma rację - samo wezwanie do uzupełnienia wystarczy.

8

Odp: Podmiot trzeci.

tak też zrobiłam dzięki smile

9

Odp: Podmiot trzeci.

Taki temacik z rana. Wykonawca w ofercie nie składa oswiadczenia  z art 24 ust1 pkt2 podmiotu trzeciego  a składa ogólne i jest ok a co w sytuacji gdy inny podmiot składa 24ust1pkt2 a nie składa ogólnego? komisja ma dylemat ja jestem za uzupełnieniem bo ogólne ma więcej w sobie smile jak nie uzupełni to wykluczam i zabieram wadium.

10

Odp: Podmiot trzeci.

jeżeli podmiot trzeci to osoba fizyczna to wystarczy  24 ust1pkt2 , jeżeli nie uzupełnić

11 (edytowany przez nina 2012-08-10 06:15:48)

Odp: Podmiot trzeci.

Myszy ale czy na pewno? oświadczenie 24 ust 1  zawiera więcej informacji np pkt 1), 1a),3),4), natomiast oswiadczenie 24 ust 1 pkt 2 tylko jedną.

12 (edytowany przez radas 2012-08-10 08:56:28)

Odp: Podmiot trzeci.

Zgadzam się z niną smile

13

Odp: Podmiot trzeci.

smile

14

Odp: Podmiot trzeci.

zgadza się tylko dlaczego ustawodawca yo rozdzielił , duzo na ten temat bylo dyskusji na tym forum jak umiesz to znajdziesz

15

Odp: Podmiot trzeci.

rozdzielił bo chodziło o wpis do rejestru a zamiast tego teraz jest osw. 24.1.2. a oświadczenie 24.1  jest os. dokumentem. jeżeli nie wymagam oswiadczenia z art. 24.1. a wymagam krs to zasadne jest wówczas wymagać ośw. 24.1.2.

16

Odp: Podmiot trzeci.

ale oświadczenie 24.1 wymaga się zawsze

17 (edytowany przez nina 2012-08-10 12:30:48)

Odp: Podmiot trzeci.

eeee nie właśnie ośw 22.ust 1 zawsze. art 44. PZP

18

Odp: Podmiot trzeci.

nina napisał/a:

eeee nie właśnie ośw 22.ust 1 zawsze. art 44. PZP

Zauważ, że art. 44 dotyczy również art. 24.1.

19

Odp: Podmiot trzeci.

oświadczenie liczba pojedyńcza.

20

Odp: Podmiot trzeci.

a to jakieś nowum bo my zawsze żądamy art.22 i 24?oraz 44

21

Odp: Podmiot trzeci.

ja przed nowelizacja też jak w art 22 zawierał sie równie 24 ale po nowelizacji już czasem żądam samego z 22 oczywiście ja jest poniżej progów.

22

Odp: Podmiot trzeci.

nina napisał/a:

po nowelizacji już czasem żądam samego z 22 oczywiście ja jest poniżej progów.

Powiedz, że to żart?

23 (edytowany przez nina 2012-08-10 17:47:35)

Odp: Podmiot trzeci.

nie to nie żart jak mam takie badziewne małe przetargi to nie żądam z 24 ust 1. stosuję się do rozporządzenia o dokumentach wówczas tylko 24. ust 1 pkt 2 ale tylko wtedy gdy żądam KRS, noj 22 bo to obowiązek.

24

Odp: Podmiot trzeci.

????????????????????????????????????????

25

Odp: Podmiot trzeci.

Czego myszy nie rozumiesz? smile