1

Temat: Doświadczenie...

Ciekawy jestem, jak podejdziecie do tej sprawy...
Przedmiotem zamówienia jest dostawa np. stacji roboczych i monitorów. Zamawiający w wykazaniu doświadczenia żąda, aby wykonawca wykazał, że zrealizował właśnie właśnie takie dostawy o wartości np.100.000 zł. Skubaniec w wykazie napisał, że zrealizował dostawy sprzetu komputerowego o wartości 100.000 zł, ale z załączonych "referencji" wynika, że zrealizował dostawę monitorów o wartości 100.000 zł."Góra" twierdzi, że jest OK, a biedny żuczek, który prowadzi postępowanie twierdzi, że powinien wykazać zrealizowanie dostaw stacji i monitorów (razem) o wartości 100.000 zł. I zo Wy na to ?
Może przypadkiem ktoś zna jakieś orzeczenia ZA z tym związane?
Ech...

2

Odp: Doświadczenie...

Jacek - a gdyby z referencji wynikało że zrealizował dostawe na 100 tys w tym monitorów na 97 tys i 1 jednej stacji za 3 tys to też byś miał wątpliwości? wink
Ja bym sie skłaniał do zdania "góry" wink

3

Odp: Doświadczenie...

No tak Marko, ale z referencji wynika, że zrealizował dostawę tylko minitorów. O stacjach nie ma nawet pół słowa...

4

Odp: Doświadczenie...

Wiesz, ja bym to uznała. W koncu to jest dostawa, więc albo dostarczy sprzęt albo nie. A jezeli SIWZ nie była precyzyjna, czy dostawa miała dotyczyć monitorów i stacji (bo jak widac nie była) to nalezy uznać to, co przdstawił wykonawca. Brak prezycji i szczegółowości SIWZ nie może powodować negatywnych skutków dla wykonawców. Na to akurat jest wyrok - UZP/ZO/0-2085/05; UZP/ZO/0-2415/05.

5

Odp: Doświadczenie...

W SIWZ jest dokładnie opisany wymóg wykazania doświadczenia, czyli ma wykazać zrealizowanie dostaw stacji wraz z monitorami. Żadnych alternatyw. STCJA ROBOCZ + MONITOR.

6

Odp: Doświadczenie...

jacek0707 napisał/a:

W SIWZ jest dokładnie opisany wymóg wykazania doświadczenia, czyli ma wykazać zrealizowanie dostaw stacji wraz z monitorami. Żadnych alternatyw. STCJA ROBOCZ + MONITOR.

Jacku, nie "wymóg", a "warunek", ale ja przychylam się do powyższych stanowisk. Wszak określając warunki udziału i żądając potwierdzenia nigdy nie powinniśmy przenosić tego na nasz konkretny zakup (potrzebę). W rozporządzeniu jest napisane odpowiadających swoim rodzajem i wartością. Jeżeli nie sprecyzowałeś warunku - nie mylić z odwołaniem sie do przedmiotu zamówienia - że wykaz doświadczenia ma dotyczć i stacji roboczych i monitorów, nie możesz wykluczyć. Natomiast jeżeli doprecyzowałeś warunek, że wykonawca wykze się realizacją dostaw stacji roboczych i monitorów, to jesteś na prawie i możesz wykluczyc wykonawcę, bowiem nie spełnia on warunku postawionego przez zamawiajacego.

smile)  nora

7

Odp: Doświadczenie...

Jacku, a pomyśl o takiej sytuacji. Żadasz dostaw o wartości ok. 100.000 zł na stacje robocze I monitory. Teraz zobacz - czy to oznacza, że wykonawca aby spełnic Twoj warunek musiałby przedstawić ci referencje, że w ramach takiej dostawy sprzedał monitorów za ok. 50.000 zł i za taką sama kwotę stacji roboczych? Nie! Bo to przecież bez sensu. A skoro tak, to musiałbyś uznać referencje np. za sprzedaż monitorów za 99.000 zł, a za resztę stacji roboczych. Jak widzisz jednak twój zapis w SIWZ nie był tak precyzyjny jak myślisz.

8

Odp: Doświadczenie...

Norko, sprecyzowałem dokładnie, więc jednak ja mam rację - wykluczam go... Dzięki smile
<zielone oczko>