1

Temat: Zdolność kredytowa/środki finansowe

Zażądano od Wykonawców informacji z banku o wysokości środków finans. lub zdolności kredytowej w wysokości nie mniejszej niż 300 tys. zł.
Wykonawca złożył zaśw. potw. stan konta na dzień 1. 03.2011 r. 250 tys. zł oraz średnich miesięcznych obrotów na poziomie 450 tys. zł.
Niby wszystko jest, ale nie zgadza sie z moim żądaniem w siwz.
Wezwać do:
1.  uzupełnienia,
2. wyjaśnienia
3. złożenia nowego
a możte tak zostawić?

2

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

Poradźcie coś...

3

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

moim zdaniem nie ma ma tylko te 250 tys.

4

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

Te banki tak pisza trochę "na okrągło" np obroty zamykaja się sześciocyfrową kwotą z początkowa cyfrą 5...

5

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

obrót nie oznacza posiadania środków

6

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

Obroty" - miara aktywności handlu przez określony czas, jak np. dzień, miesiąc, czyli wskazują liczbę kontraktów, które są sprzedawane lub kupowane przez dany okres czasu (np. dzień, miesiąc, rok).

7

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

Do uzupełnienia - jak nie przedstawi odpowiedniego "papiera" to wykluczyć.
Postępowanie  z wadium  ?

8

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

Z wadium.

9

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

wezwać - obroty Cię nie interesują, wygląda na to że niem środków i zdolności też

10

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

danaug napisał/a:

wezwać - obroty Cię nie interesują, wygląda na to że niem środków i zdolności też

Tak też myślę.
To jest jakaś młoda spółka cywilna.
A na dodatek nie mam zaświadczenia z US na wspólników- dali tylko na spółkę. Za to ZUS jest na każdego.
Coś mi tu nie pasuje.

11

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

myszy1953 napisał/a:

Obroty" - miara aktywności handlu przez określony czas, jak np. dzień, miesiąc, czyli wskazują liczbę kontraktów, które są sprzedawane lub kupowane przez dany okres czasu (np. dzień, miesiąc, rok).

Czyli "obroty" to za mało, a jeśli bank napisze -
"wpływy na konto"
"kredyt w rachunku bieżącym"
to też nie wystarczy?

12

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

Bakn napisłą, że firma korzysta z kredytu w rachunku bieżącym na kwotę jak wymagał Zamawiający, ale  "z terminem zapadalności na dzien..." -akurat na przeddzień składania ofert.
Opinia ze stycznia, więc na 3 m-ce przed tso.
Wzywać do uzupełnienia czy wyjaśnienia treści oferty (ale co napisać?)
Jak to widzicie?

13

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

informacja z banku - 6 m-cy !
wzywasz do uzupełnienia opinii banku i US

14

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

info z banku 3 miesiące
nie możesz uznać kredytu w r-ku bieżącym ani żadnego innego - kredyt był po coś i nie wiesz czy jest wykorzystany czy nie no i nic cie to w zasadzie nie obchodzi - musi być jasno powiedziane stan konta na dzień lub zdolność kredytowa i nic innego

15

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

Nie rozumiem was zamawiacze. Po co stawiacie wyk. taki warunek. Dziś ma jutro już nie ma. Nie ma to sensu. I jeszcze pon. progów zusy, us, krs. Po co pytam ??

16 (edytowany przez responder 2011-03-30 13:33:50)

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

Darek W. napisał/a:

Nie rozumiem was zamawiacze.  I jeszcze pon. progów zusy, us, krs. Po co pytam ??

Darek popieram Cię w 1000%. Sami (zamawiający) sobie utrudniamy. Ale to chyba "zaleta" zamówień publicznych -jak najwięcej papierów wink .
P.S. Żądanie środków/zdolności kredytowej moze byc wskazane.

17

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

tak 3 m-ce pomyliłam się    sad

18

Odp: Zdolność kredytowa/środki finansowe

Niektóre banki w swoich zaświadczeniach stosują zwrot "kredyt w rachunku bieżącym" interpretując to jednocześnie, że w rozumieniu art. 70 ustawy Prawo Bankowe, świadczy to o posiadaniu zdolności kredytowej. Jak dla mnie jest to trochę naciągana interpretacja. Według mnie ten artykuł odnosi się jedynie do oceny zdolności kredytowej przed udzieleniem jakiegokolwiek kredytu, a niekoniecznie musi posiadać tę zdolność na dzień dzisiejszy. I dlatego mam dylemat czy akceptować tego typu zaświadczenie.