1

Temat: Wykonawca-widmo

Ofertę złożył Wyk. z którym nie ma żadnego kontaktu - ani telefonicznego, ani faxowego, e-mail też nie ma. Był i znikł. Mam problemy z przesłaniem mu korespondencji. A może wcale nie istnieje...
Zaczynam się martwić, co będzie z doręczeniem zawiadomienia o wyborze oferty...
Terminy wtedy muszę liczyć dłuższe (nie 5 a 10 dni od dnia przesłania zawiadomienia) na składanie odwołań.


Jak sobie radzicie z takimi Wykonawcami?

2

Odp: Wykonawca-widmo

Miałem podobny przypadek, poszukałem w necie i znalazłem że 6 miesięcy temu "wykonawca widmo" wygrał w innej gminie, zadzwoniłem do tej gminy i otrzymałem telefon smile, a jeżeli nie uda wam się skontaktować telefonicznie, faks, e - mail to pozostaje tylko poczta.

3

Odp: Wykonawca-widmo

no nie radzimy ! - adres ma ! ja wiem to jest uciążliwe i przeciąga postępowanie ale chyba nic nie zrobisz to są ćwiczenia na cierpliwość

4

Odp: Wykonawca-widmo

Ale ile nerwów, tym bardziej jak Zamawiającego goni czas !

5

Odp: Wykonawca-widmo

Justine napisał/a:

Ofertę złożył Wyk. z którym nie ma żadnego kontaktu - ani telefonicznego, ani faxowego, e-mail też nie ma. Był i znikł. Mam problemy z przesłaniem mu korespondencji. A może wcale nie istnieje...
Zaczynam się martwić, co będzie z doręczeniem zawiadomienia o wyborze oferty...
Terminy wtedy muszę liczyć dłuższe (nie 5 a 10 dni od dnia przesłania zawiadomienia) na składanie odwołań.


Jak sobie radzicie z takimi Wykonawcami?

Doręczenie? a po co - masz adres tak ? - to wysyłasz - znaczy - przesyłasz- i od tego dnia - dnia przesłania - a konkretnie dzień później - (art. 111 kc), liczysz termin 10 dni - DORĘCZENIE NIE JEST ISTOTNE !

6

Odp: Wykonawca-widmo

Niestety.
Gdyby to było niedaleko, to wsiada się w samochód i doręcza, ale jeśli jest na drugim końcu kraju to problem.
Dostałam dwa inne numery tel. i też nie odbierają.

Na stronie UZP  znalazłam taki zapis:
1. W przypadku, gdy zamawiający poinformował wykonawców (uczestników konkursu) o czynności podjętej lub zaniechanej, termin do wniesienia odwołania zależy od wartości zamówienia oraz od sposobu przesłania wykonawcom informacji o czynności stanowiącej podstawę do wniesienia odwołania, i wynosi:
1) gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza tzw. progi unijne:
a) 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp ? tzn. drogą elektroniczną  lub faksem
b) 15 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego w inny sposób niż drogą elektroniczną lub faksem
2) gdy wartość zamówienia jest mniejsza od ?progów unijnych?:
a) 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego drogą elektroniczną lub faksem
b) 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego w inny sposób niż mailem lub faksem
Ustanawiając ww. terminy (liczone od dnia przesłania informacji) ustawodawca odwołuje się do tzw. ?teorii wysłania? , według której samo podjęcie decyzji o zakomunikowaniu adresatowi oświadczenia woli oraz wykonanie niezbędnych do realizacji tego skutku czynności jest wystarczające dla uznania, że oświadczenie woli zostało złożone. W tym znaczeniu nadanie przez zamawiającego pisma zawierającego informację o czynności w placówce pocztowej, przekazanie go kurierowi, czy też wysłanie przy pomocy faksu albo poczty elektronicznej jest złożeniem oświadczenia woli. Z tą też chwilą ustawa wiąże skutek prawny w postaci rozpoczęcia biegu terminu do złożenia odwołania.

Zgodnie z ww. terminami wnoszone będą odwołania, np. na:
? czynność wykluczenia wykonawcy, jeżeli zamawiający powiadomił o wykluczeniu,
? odrzucenie oferty, jeżeli zamawiający poinformował o odrzuceniu,
? niezaproszenie wykonawcy do składania ofert w przetargu ograniczonym, jeżeli zamawiający poinformował o niezakwalifikowaniu wykonawcy do II etapu postępowania.

...więc może sprawa nie będzie aż taka beznadziejna.
Gorzej, jak wróci awizo...

7

Odp: Wykonawca-widmo

Doręczenie? a po co - masz adres tak ? - to wysyłasz - znaczy - przesyłasz- i od tego dnia - dnia przesłania - a konkretnie dzień później - (art. 111 kc), liczysz termin 10 dni - DORĘCZENIE NIE JEST ISTOTNE ! - zwrotka też nie jest potrzebna (żółta w dodatku) smile

8

Odp: Wykonawca-widmo

Wysyłaj pocztą i sprawa załatwiona.

9

Odp: Wykonawca-widmo

Darek W. napisał/a:

Doręczenie? a po co - masz adres tak ? - to wysyłasz - znaczy - przesyłasz- i od tego dnia - dnia przesłania - a konkretnie dzień później - (art. 111 kc), liczysz termin 10 dni - DORĘCZENIE NIE JEST ISTOTNE ! - zwrotka też nie jest potrzebna (żółta w dodatku) smile

Jasna sprawa.
Ale kontrolerzy lubią mieć "na papierze" neutral

10

Odp: Wykonawca-widmo

Justine napisał/a:
Darek W. napisał/a:

Doręczenie? a po co - masz adres tak ? - to wysyłasz - znaczy - przesyłasz- i od tego dnia - dnia przesłania - a konkretnie dzień później - (art. 111 kc), liczysz termin 10 dni - DORĘCZENIE NIE JEST ISTOTNE ! - zwrotka też nie jest potrzebna (żółta w dodatku) smile

Jasna sprawa.
Ale kontrolerzy lubią mieć "na papierze" neutral

To sobie skseruj z książki nadawczej dowód przesłania.  smile

11 (edytowany przez Justine 2011-03-25 10:27:48)

Odp: Wykonawca-widmo

Darek W. napisał/a:

To sobie skseruj z książki nadawczej dowód przesłania.  smile

Dobre  lol

12

Odp: Wykonawca-widmo

Justine napisał/a:
Darek W. napisał/a:

To sobie skseruj z książki nadawczej dowód przesłania.  smile

Dobre  lol

dziękuję! smile

13

Odp: Wykonawca-widmo

wszystko jasne tylko skąd te 10 dni ?

14

Odp: Wykonawca-widmo

myszy1953 napisał/a:

wszystko jasne tylko skąd te 10 dni ?

Czemu na końcu ten pytajnik?

15

Odp: Wykonawca-widmo

A czemu czemu? i jeszcze czemu? hmm

16

Odp: Wykonawca-widmo

dlaczego Darek liczy 10 dni ?

17

Odp: Wykonawca-widmo

Jeśli Zamawiający przekazuje Wykonawcom informacje o wyorze najkorzystniejszej oferty w innej formie niż faksem czy drogą elektroniczną to trzeba czekać 10 dni. Zrobi się ciekawie gdy rzeczywiście do Zamawiającego wróci awizo smile Wtedy nic tylko wykluczyć Wykonawcę i wybierać kolejnego.

18

Odp: Wykonawca-widmo

peri78 napisał/a:

Zrobi się ciekawie gdy rzeczywiście do Zamawiającego wróci awizo smile Wtedy nic tylko wykluczyć Wykonawcę i wybierać kolejnego.

Ja rozumiem że piątek i w ogóle - ale bez przesady! Doręczenie nie ma znaczenia.

19

Odp: Wykonawca-widmo

ok art.94 dzięki   smile

20

Odp: Wykonawca-widmo

Jeśli Wykonawca widmo nie złożył najkorzystniejszej oferty to nie ma problemu. Lecz to właśnie jego ofertę wybrano?

21

Odp: Wykonawca-widmo

Na szczęście to nie jego oferta jest tą najkorzystniejszą, ale co można było zrobić jeśli byłaby to oferta wygrana?

22

Odp: Wykonawca-widmo

może być trudna realizacja jak znowu zniknie !

23

Odp: Wykonawca-widmo

e to spoko

24

Odp: Wykonawca-widmo

myszy1953 napisał/a:

może być trudna realizacja jak znowu zniknie !

Ok koniec żartów

25

Odp: Wykonawca-widmo

strach się bać   smile