1

Temat: Wezwanie do uzupełnienia

Wykonawca nie przedłożył wszystkich dokumentów wraz z ofertą,  wezwałam go do uzupełnienia jednak jeden dokument ( zaświadczenie ZUS) wystawione jest z datą późniejszą niż otwarcie ofert jak to się ma do art. 26 gdzie mowa jest o tym że dokumenty i oświadczenia powinny potwierdzać spełnianie warunków nie później niż w dniu w którym upłynął termin składania ofert. Nie wiem co z tym zrobić wykluczyć bo nie wykazał spełniania warunków?
I jeszcze jedno pytanie czy kopia pełnomocnictwa może być potwierdzona za zgodność przez osobę której udzielono pełnomocnictwo?

2

Odp: Wezwanie do uzupełnienia

Wykonawca nie spełnia warunków udziaiłu w postępowaniu, natomiast pełnomocnictwo oryginał, lub kopia poświadczona notarialnie.

3

Odp: Wezwanie do uzupełnienia

nowa napisał/a:

Wykonawca nie przedłożył wszystkich dokumentów wraz z ofertą,  wezwałam go do uzupełnienia jednak jeden dokument ( zaświadczenie ZUS) wystawione jest z datą późniejszą niż otwarcie ofert jak to się ma do art. 26 gdzie mowa jest o tym że dokumenty i oświadczenia powinny potwierdzać spełnianie warunków nie później niż w dniu w którym upłynął termin składania ofert. Nie wiem co z tym zrobić wykluczyć bo nie wykazał spełniania warunków?

Dokument może być wystawiony z datą po terminie składania ofert, ale musi potwierdzać spełnianie warunków przez wykonawcę  najpóżniej w dniu, w którym upłynął ten ternmin. W przypadku zaświadczenia o niezaleganiu, musi potw., że W nie zalega najpóżniej na dzień, w którym upłynął termin składania ofert.
Jeśli jest inaczej - wykluczenie - art. 24 ust. 2 pkt 4 - nie wykazał spłenienia warunku udziału w postepowaniu dotyczącego niepodleganiu wykluczeniu z postepowania.

nowa napisał/a:

kopia pełnomocnictwa może być potwierdzona za zgodność przez osobę której udzielono pełnomocnictwo?

Generalnie przyjmuję się, że pełnomocnictwo powinno być w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie. Niektórzy jeszcze uznają kopię potwierdzoną za zgodność przez osobę udzielającą pełnomocnictwa, ale kopia potwierdzona przez pełnomocnika jest niedopuszczalna.

4

Odp: Wezwanie do uzupełnienia

Pełnomocnictwo - tylko oryginał lub kopia poświadczona notarialnie - inne opcje nie wchodzą w grę.

5

Odp: Wezwanie do uzupełnienia

dzięki wink

6

Odp: Wezwanie do uzupełnienia

Marcel napisał/a:

Pełnomocnictwo - tylko oryginał lub kopia poświadczona notarialnie - inne opcje nie wchodzą w grę.

Też jestem takiego zdania.
Ale są inne opinie w tym temacie, np.
http://www.noweprzetargi.pl/forum/viewtopic.php?id=5217