1

Temat: oszacowanie wartości

Czy w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia w rubryce, wartość zamówienia (bez VAT) podaje się wartość bez amówień uzupelniających?

2

Odp: oszacowanie wartości

Obstawiam że bez.

3

Odp: oszacowanie wartości

Podaje się wartość z podpisanej umowy.

4

Odp: oszacowanie wartości

Marcel - pytanie dotyczyło sekcji: IV.5. Ty mówisz o IV.6.

5

Odp: oszacowanie wartości

Sadzę że chodzi o szacunkową wartość zamówienia w tej właśnie sekcji, jeżeli tak to należy w nim ująć wartość zamówień uzupełniających.

6

Odp: oszacowanie wartości

... nie będe nic pisał żeby dalej nie mieszać i brnąć sam nie wiem w co - nie rozumiem kompletnie o co Ci chodzi Marcel. Ja napisałem już swoją opinię: "Obstawiam że bez."

7

Odp: oszacowanie wartości

Chodzi mi właśnie o tą sekcję, z tego co pamiętam należy tam wpisać szacunkową wartość zamówienia, a szacunek powinien obejmować zamówienia uzupełniające i tyle.

8

Odp: oszacowanie wartości

Na podstawie art. 32 ust. 3 czytamy, iż: "...przy ustalaniu wartości zamówienia uwzględnia się wartość  zamówień uzupełniających", czyli razem z uzupeł., tak sądzę.

9 (edytowany przez Marcel 2010-05-04 17:17:05)

Odp: oszacowanie wartości

ab123 napisał/a:

Na podstawie art. 32 ust. 3 czytamy, iż: "...przy ustalaniu wartości zamówienia uwzględnia się wartość  zamówień uzupełniających", czyli razem z uzupeł., tak sądzę.

Dokładnie tak.

10

Odp: oszacowanie wartości

Marcel napisał/a:
ab123 napisał/a:

Na podstawie art. 32 ust. 3 czytamy, iż: "...przy ustalaniu wartości zamówienia uwzględnia się wartość  zamówień uzupełniających", czyli razem z uzupeł., tak sądzę.

Dokładnie tak.

A jak sądzą inni?

11

Odp: oszacowanie wartości

W protokole zpostępowania podaję szacunkową wartość zamówienia z uwzglednieniem  wartości zamówień uzupełniajacych, jeżeli takie były przewidziane. Taką samą szacunkową wartość zamówienia podaję w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia w sekcji IV.5: szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT).

12

Odp: oszacowanie wartości

analogiczny wątek:  http://www.noweprzetargi.pl/forum/viewtopic.php?id=5047

13

Odp: oszacowanie wartości

A co podajecie w tej sekcji  jeśli udzielicie zamówień uzupełniających.

14

Odp: oszacowanie wartości

ja podaję kwotę szacunkową zamówienia podstawowego, a jeśli udzielę zaówień uzupełniających to podaję szacunkową wartośc zamówień uzupełniających.

15

Odp: oszacowanie wartości

nina napisał/a:

ja podaję kwotę szacunkową zamówienia podstawowego, a jeśli udzielę zaówień uzupełniających to podaję szacunkową wartośc zamówień uzupełniających.

... i taka jest chyba (bo w ZP nie ma nic pewnego) intencja ustawodawcy wink

16

Odp: oszacowanie wartości

Jeśli wartość zamówienia uzupełnijącego jest poniżej progów unijnych, a podstawoowego powyżej tych progów, to czy prowadząc postępowanie o udzielenie zamówienia zupełniajacego stosuję przepisy dla postepowań poniżej, czy powyżej progów?

17

Odp: oszacowanie wartości

Powyżej progów

18

Odp: oszacowanie wartości

Jeśli mam zamiar udzielić zamówień uzupełniających to to wtedy sumuję.

19

Odp: oszacowanie wartości

Jak wiem że na 100 będą zamówienia uzupełniające to przed wszczęciem postepowania sumuję podstawowe i uzupełniające i wiem w jaki próg wejdę.

20

Odp: oszacowanie wartości

Czy będą na 100%, czy na 0%, ale możliwość ich wystapienia przewidziałam wcześniej w ogłoszeniu, to zawsze sumuję, żeby wiedzieć w jaki próg wchodzę.

21

Odp: oszacowanie wartości

no tak ja też robię sobie notatkę

22

Odp: oszacowanie wartości

zawsze trzeba aby wiedzieć czy się przekroczy czy nie.

23

Odp: oszacowanie wartości

Właśnie.
Sytuacja hipotetyczna: wartość zam. podst. - poniżej progów,
wartość zam. podst. +zam. uzup. - powyżej progów, więc procedura powyżej progów.
Jaką wartość zamówienia podać w protokole?

24

Odp: oszacowanie wartości

joanna99 napisał/a:

Sytuacja hipotetyczna: wartość zam. podst. - poniżej progów,
wartość zam. podst. +zam. uzup. - powyżej progów, więc procedura powyżej progów.
Jaką wartość zamówienia podać w protokole?

Wartośc powyżej. Podstawa ustalenia: wartość zam. podst. + zam. uzup.

25

Odp: oszacowanie wartości

MIRAS napisał/a:
joanna99 napisał/a:

Sytuacja hipotetyczna: wartość zam. podst. - poniżej progów,
wartość zam. podst. +zam. uzup. - powyżej progów, więc procedura powyżej progów.
Jaką wartość zamówienia podać w protokole?

Wartośc powyżej. Podstawa ustalenia: wartość zam. podst. + zam. uzup.

Zgadza się. Więc skoro w protokole z postepowania wartość zamówienia podaję, jako wartość podst. + uzup., to  dlatego konsekwentnie taką wartość podaję też w w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia.