1

Temat: omylka rachunkowa?

Dzień dobty wszystkim. Bardzo proszę o pomoc choc zdaje sobie sprawę, że problemy omyłek rachunkowych były juz wiele razy  na forum omawiane. Chodzi o następujacy problem. W kosztorysie, a dokładnie w każdej pozycji ceny jednostkowej brutto są wypisane kwoty z których absolutnie nie wynika wartość brutto. Poza ty kwota ceny jesnostk.  jest cztero cyfrowa co zupełnie nie jest realne, bo chodzi o kwotę jaką zawaiajacy chce za 1 godz realizacji zamówienia. nie wiem co robic jak to potraktować. Bardzo Was proszę o pomoc.

2

Odp: omylka rachunkowa?

Podaj te przykłady

3

Odp: omylka rachunkowa?

np.  ilość godzin - 500 cena jednostk brutto - 2222,33, waetość brutto 33.335,00
i tak we wszystkich pozycjach

4

Odp: omylka rachunkowa?

87.2.2 - moim zdaniem poprawiasz

5

Odp: omylka rachunkowa?

a jaka tu jest niby oczywista omyłka bo nie rozumię?

6

Odp: omylka rachunkowa?

no, chyba źle przemnozone jest...

7

Odp: omylka rachunkowa?

ale na jakiej podstawie mogę stwierdzić iż wartość brutto jest poprawna i tam też się nie pomylili?

8

Odp: omylka rachunkowa?

mnoże w kazdy mozliwy sposób i staram sie zrozumiec ich tok myslenia i nic

9

Odp: omylka rachunkowa?

SABINO nie idzcie ta droga smile

10

Odp: omylka rachunkowa?

w takim  razie co radzisz zrobić?

11

Odp: omylka rachunkowa?

ludzie kochani nie zostawiajcie mnie z tym, proszę!!!

12

Odp: omylka rachunkowa?

jacek, danaug, lolilap pomóżcie kolezance smile

13

Odp: omylka rachunkowa?

moim zdaniem (jeżeli ten przykład podałaś dosłownie) to nie jest to żadna oczywista omyłka i nic bym nie poprawiała (absolutnie) nie zastanawiałabym sie co z tym zrobić

14

Odp: omylka rachunkowa?

wpisałam dokładnie jak jest. ale mam to zostawić i uznać to jako wpisane prawidłowo czy może odrzucić ofertę, ale  wtedy na jakiej podstawie( nizgodności ze siwz)? w umowie muszę póżniej wpisać  jaka jest stawka za 1 roboczogodzinę.

15

Odp: omylka rachunkowa?

hmm możesz odrzucic na podstawie niegodności z innymi ustawami :
ceny jednostkowe oraz całkowita wartość zamówienia powinny być wyrażone w złotych polskich z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku zgodnie
z art. 31 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Narodowym Banku Polskim (Dz. U.             z 2005 r. Nr 1, poz. 2) oraz zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o denominacji złotego (Dz. U. 1994 r. nr 84 poz. 386). W związku z powyższym Wykonawca powinien zgodnie z § 12 ust. 6 Rozporządzenia Ministra Finansów (Dz. U. z 2004 r., Nr 97, poz. 971)
Pozdrawiam

16

Odp: omylka rachunkowa?

przepraszam nie dokopiowało się - oto ciąg dalszy:
wykazane kwoty zaokrąglić do pełnych groszy, przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza w górę.
Powodzenia

17

Odp: omylka rachunkowa?

dzięki wykonawco, ale chyba nie chcę za bardzo przeginać. nie zależy mi żeby odrzucić tego wykonawcę, ale chce być w porządku. a tu za bardzo nie wiem jak.

18 (edytowany przez lolilap 2009-11-12 10:34:55)

Odp: omylka rachunkowa?

to moze wyjdz od strony c jedn i przemnoz

19

Odp: omylka rachunkowa?

Sabina napisał/a:

jacek, danaug, lolilap pomóżcie kolezance smile

... nie wiem czy mogę??? ale spróbuję:

Rozumiem że W zastosował tabelę cenową wskazując poszczególne kolumny. Czy z tej tabeli wynika, że wartością brutto jest iloczyn kolumny X i Y?

20

Odp: omylka rachunkowa?

MIRAS chcesz powiedziec ze mozna sobie dowolnie interpretowac oferte? od ceny brutto lub ceny jednostkowej?

21 (edytowany przez MIRAS 2009-11-12 10:47:42)

Odp: omylka rachunkowa?

lolilap napisał/a:

MIRAS chcesz powiedziec ze mozna sobie dowolnie interpretowac oferte? od ceny brutto lub ceny jednostkowej?

...nic podobnego lolilap smile Dlatego pytam,  co wynika z tabeli - żeby mieć jasność, ale widzę że Ty to już powiedziałeś wink

lolilap napisał/a:

to moze wyjdz od strony c jedn i przemnoz

22

Odp: omylka rachunkowa?

wyliczam c. jednostk dzieląć wartość brutto przez ilość godzin.  i wtedy wychodzi mi cena jednostk . ale nie wiem czy tak mogę sad

23

Odp: omylka rachunkowa?

Ponawiam pytanie: Rozumiem że W zastosował tabelę cenową wskazując poszczególne kolumny. Czy z tej tabeli wynika, że wartością brutto jest iloczyn kolumny X i Y?

24

Odp: omylka rachunkowa?

nie nie wynika, jest tak poz. nr 1:
500 h             X          2222,33   - c. netto     =   33.335,00 - wartość brutto

25

Odp: omylka rachunkowa?

dodam, że podliczone wszystkie pozycje wartości brutto są dodane poprawnie, w formularzu ofertowym wszystko gra i jest przepisana wartość koncowa z kosztorysu. nie wiem co zrobić z ta c. jednostk w każdej pozycji. Praktycznie cała druga kolumna to jedna wielka bzdura.