51

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

DB25 napisał/a:

Miras - co to za herb ten Twój?

To herb hrabstwa MIRASOWO wink

52

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

Miras, skoro postawienie warunku w odniesieniu do art. 22.1.2-3 jest uprawnieniem, to dlaczego uprawnieniem nie jest postawienie warunku w odnisieniu do art. 22.1.1

53

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

DB25 napisał/a:

Miras - co to za herb ten Twój? Szukałam w internecie, ale nie znalazłam

Coś jakby Jarosław?

54

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

DB25 napisał/a:

Miras - co to za herb ten Twój? Szukałam w internecie, ale nie znalazłam

eee tam nie ma... http://herbymiast.w.interia.pl/i-l.html

55

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

Jarosław.v2

56

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

A czy w przetargu nadprogowym muszę oblio żądać wyciągu z KRK dla podmiotów zbiorowych? Same z tym kłopoty!

57

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

Musisz - jest Ci niezbędny aby potwierdzić warunek 22.1.4 - "ustawowy" warunek - 24.1

58

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

A co z tymi uprawnieniami - art. 22.1.1?

59

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

KRS lub wpis do ewidencji działalności gospodarczej, a jeżeli odrębne przepisy wymagają, to równiez koncesja, zezwolenie, itp. ...

60

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

Ale KRS/EDG nie potwierdzają, że wykonawca posiada wymagane uprawnienia.

Powiedzcie mi jeszcze jedno!
Jeżeli będę przeprowadzał przetarg nadprogowy - usługa niepriorytetowa - załącznik IIB dyrektywy unijnej - art. 5.1 uPzp, to czy mogę nie żądać np. wyciągu z KRK dla podmiotu zbiorowego?
Czy w sytuacji, kiedy korzystam z ułatwień jakie daje art. 5.1 mogę postępować tak jakby to był przetarg podprogowy (chodzi mi tylko o to, czy mogę żądać jednego dokumentu z rozporządzenia na potwierdzenie warunku braku wykluczenia a innego nie - np. żądam informacji ZUS a nie muszę z US... - czy w teorii jest to zgodne z prawem?)

Czy mój tok rozumowania jest prawidłowy?

61

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

Możesz nie żądać, w art. 5.1 masz wyraźnie napisane.

A jeżeli chodzi o KRS, możesz tam mieć napisane "handel pietruszką" i możesz ubiegac sie o udzielenie zamówienia publicznego na np. dostawę komputerów. Prowadząc działalność gospodarczą (jakąkolwiek) jesteś uprawniony do występowania w obrocie prawnym. Bo chyba o to pytasz?

62

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

jacku, tylko że dokument rejestrowy (np. KRS) nie musi wskazywać, że wykonawca zajmuje się działalnością będącą przedmiotem mojego postępowania.

63

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

Oczywiście, że nie musi

64 (edytowany przez Apollo 2009-11-06 09:36:05)

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

Nie żebym się czepiał..., ale we wspomnianym już przeze mnie Monitorze Zamówień Publicznych, pani Alicja Biegańska na tak postawione pytanie, stwierdza:

Pytanie:
W trakcie sesji otwarcia ofert w pakiecie dokumentów jednego z wykonawców stwierdziłam brak formularza ofertowego. Jest wszystko, czego wymagał zamawiający, z wyjątkiem formularza ofertowego. Jak potraktować taką sytuację?

Odpowiedź pani mecenas:
W zaistniałem sytuacji należy uznać, że wykonawca złożył ofertę (zamierza ubiegać się o udzielenie niniejszego postępowania) i wypełnić wszystkie druki ZP. W druku ZP-12 należy wykazać ww. wykonawcę i wypełnić rubryki, jeżeli stosowne informacje zawarte są w treści oferty (dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, warunków gwarancji oraz warunków płatności), jeżeli zaś ich brak - odnotować powyższą okoliczność. Wypełniając druk ZP-14, należy wskazać, że wykonawca nie przedłożył wymaganego dokumentu w postaci formularza ofertowego i odrzucić złożoną ofertę na podstawie art. 89.1.2 ustawy Pzp.

Mam duże wątpliwości, czy w takie sytuacji wykonawcca w ogóle złożył ofertę i czy podstawa odrzucenia jest właściwa?

65

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

Apollo napisał/a:

Wypełniając druk ZP-14

Podzielam stanowisko pani mecenas - tylko o co chodzi z tym ZP-14 wink

66

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

MIRAS napisał/a:

tylko o co chodzi z tym ZP-14 wink

Zapewne "omyłka pisarska" - do poprawienia wink

67

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

A do podstawy prawnej odrzucenia oferty nie macie żadnych zastrzeżeń?

68

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

...a masz lepszy pomysł na podstawę odrzucenie tej quasi oferty?

69

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

Znam przypadek, gdzie wykonawca złożył ofertę - formularz ofertowy, ale w ogóle nie został podpisany. Oferta została odrzucona na podstawie art. 89.1.8!

70

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

Apollo napisał/a:

Znam przypadek, gdzie wykonawca złożył ofertę - formularz ofertowy, ale w ogóle nie został podpisany. Oferta została odrzucona na podstawie art. 89.1.8!

Nie postąpiłbym inaczej.

71

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

To dlaczego tych dwóch przypadków nie można wrzucić do jednego worka?

72

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

Ponieważ "oferta" - a raczej dokumenty są podpisane, tylko brak jest w niej (nich) informacji: jakie zamówienie wykonawca zrealizuje, w jakim terminie, za jąką cene, na jakich warunkach gwarancji itp. (generalna niezgodność z SIWZ)

73

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

ok!
Mam jeszcze taką refleksję.
Dokonałem analizy art. 26.2 i wychodzi mi na to, że TEORETYCZNIE może być tak, iż postawimy szczegółowy warunek w odniesieniu np. do art. 22.1.2, ale już nie musimy żądać dokumentu na potwierdzenie tegoż - jaka w tym logika i sens?

74

Odp: Warunki/dokumenty - powyżej progu

ano
nie wymagaj logiki od naszych ustawodawców wink