1

Temat: wypis z działaności gospodarczej

Wykonawca załączył do oferty wypis z działaności gospodarczej z ostanich 6 miesięcy i potwierdził kopie za zgodnosc z oryginałem. Czy na tej kopii musi byc stmpel pieczęci organu wpisującego do ewidencji oraz podpis osoby uprawnionej z up. organu wystawiającego niniejsze zaśwaidczenie

2

Odp: wypis z działaności gospodarczej

Gosiak napisał/a:

Wykonawca załączył do oferty wypis z działaności gospodarczej z ostanich 6 miesięcy i potwierdził kopie za zgodnosc z oryginałem. Czy na tej kopii musi byc stmpel pieczęci organu wpisującego do ewidencji oraz podpis osoby uprawnionej z up. organu wystawiającego niniejsze zaśwaidczenie

A co - nie ma?
Oczywiście powinna być. Trzeba skorzystać z zapisów § 4 pkt 2 Rozporządzenia i zażądać oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii.

3

Odp: wypis z działaności gospodarczej

Kopię potwierdza za zgodność z oryginałem sam wykonawca a nie organ rejestrujący.

4

Odp: wypis z działaności gospodarczej

skorowidz napisał/a:

Kopię potwierdza za zgodność z oryginałem sam wykonawca a nie organ rejestrujący.

Tak, ale kopia musi być czytelna. Musi być widać odbitą pieczęć i podpis osoby wystawiającej dokument.

5

Odp: wypis z działaności gospodarczej

no to chyba zrozumiałe, ale domyślam się że Gosiakowi chodziło o pieczęć i podpis kto potwierdza za zgodność z oryginałem czyli czy na kopii powinna być oryginalna pieczęć urzędu wystawiającego dokument rejestr.

6

Odp: wypis z działaności gospodarczej

Co ma urząd to potwierdzania za zgodność i czemu to ma służyć? CHyba, że mówimy o poświadczaniu aktualności wpisu na starym zaświadczeniu - ale to nie jest potwierdzenie za zgodność

7

Odp: wypis z działaności gospodarczej

Gosiak napisał/a:

Czy na tej kopii musi byc stmpel pieczęci organu wpisującego do ewidencji oraz podpis osoby uprawnionej z up. organu wystawiającego niniejsze zaśwaidczenie

Stempel i podpis muszą być widoczne, ale nie muszą być oryginalne.

8

Odp: wypis z działaności gospodarczej

Piotrek napisał/a:

Stempel i podpis muszą być widoczne, ale nie muszą być oryginalne.

otóż to właśnie smile

9

Odp: wypis z działaności gospodarczej

reasumując w przypadku gdy dostaniemy wpis do ewidencji dz. g. w którym poświadcza się jego aktualność i dodatkowo potwierdzony za zgodność z oryginałem przez urzędnika gminy tylko i wyłacznie - bez poświadczenia za zgodność przez wykonawcę to wzywamy do0 uzupełnienia jako dokumentu błędnego gdyż zgodnie z rozporządzeniem: § 4. 1. Dokumenty są składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę..."

10 (edytowany przez lolilap 2009-01-29 12:17:09)

Odp: wypis z działaności gospodarczej

hehhehhehheh

tak gwoli scislosci : a masz czerwone pieczatki? smile

11

Odp: wypis z działaności gospodarczej

tak dla gwoli scislosci : a masz czerwone pieczatki?

tak;)

12

Odp: wypis z działaności gospodarczej

to jesli dobrze rozumiem masz ORYGINAL smile

13

Odp: wypis z działaności gospodarczej

lolilap - pytasz, czy twierdzisz ???

14 (edytowany przez RobertoX27 2009-01-29 12:35:59)

Odp: wypis z działaności gospodarczej

Marko napisał/a:

Co ma urząd to potwierdzania za zgodność i czemu to ma służyć? CHyba, że mówimy o poświadczaniu aktualności wpisu na starym zaświadczeniu - ale to nie jest potwierdzenie za zgodność

chodzi mi o taką sytuację jak pisze tu Marko i właśnie z tym się zgadzam
- mamy wpis do ew. urzędnik poświadcza mi na kopii że jest aktualny a ja potwierdzam za zgopdność z oryginałem - nie waże czy zrobiłem sobie kopie po tym jak urzędnik mi go "uaktualnił" czy podpisuje sie obok i są czerwone pieczątki wink

a co w sytuacji gdy: mam te czerwone pieczątki - urzędnik "uaktualnia" mi wpis i urzędnik stawia pieczątke ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM i się podpisuje i to dołączam do oferty, na koniec proste pytanie: czy taki dokument odpowiada swojej formie rozporządzeniu w sprawie dokumentów??

15

Odp: wypis z działaności gospodarczej

uwazam ze jest to forma oryginalu.
urzad aktualizuje i potwierdza "czerwonymi pieczatkami" oryginalnosc tego dokumentu.

16 (edytowany przez MIRAS 2009-01-30 07:11:31)

Odp: wypis z działaności gospodarczej

lolilap napisał/a:

uwazam ze jest to forma oryginalu.
urzad aktualizuje i potwierdza "czerwonymi pieczatkami" oryginalnosc tego dokumentu.

"forma oryginału" - a co to jest??? oryginał to oryginał, nie ma form oryginału

"potwierdza oryginalność tego dokumentu" - a to ci hit wink


lolilap - obudź sie wink

17 (edytowany przez lolilap 2009-01-30 07:12:24)

Odp: wypis z działaności gospodarczej

chyba jasno sie wyrazilem?? smile

a Ty jak traktujesz taki dokument?

18

Odp: wypis z działaności gospodarczej

Jako kopię dokumentu potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez pracownika organu wydajacego tenze dokument wink

19

Odp: wypis z działaności gospodarczej

czyli zaktualizowany przez pracownika urzedu wpis traktujesz jako kopie i go potwierdzasz?

20

Odp: wypis z działaności gospodarczej

No to jeszcze raz:  kserokopię wpisu, który urzędnik "uaktualnia" i stawia pieczątke ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM i się podpisuje - traktuję, jako kopię dokumentu potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez pracownika organu wydajacego tenze dokument.

21

Odp: wypis z działaności gospodarczej

lolilap napisał/a:

czyli zaktualizowany przez pracownika urzedu wpis traktujesz jako kopie i go potwierdzasz?

odpowiedz na pytanie.

22

Odp: wypis z działaności gospodarczej

Czy ja potwierdzam ??? Jako wykonawca ??? O to Ci chodzi ???

23

Odp: wypis z działaności gospodarczej

chyba nie znasz odpowiedzi..... dobrze wiesz o co chodzi...

24

Odp: wypis z działaności gospodarczej

Byc moze nie znam - trudno powiedziec, poniewaz nie znam pytania...

25

Odp: wypis z działaności gospodarczej

jak możesz potraktować kopię dokumentu potwierdzoną za zgodność przez urzędnika jako oryginał?? jesteś pewny że urzędnik ma do tego uprawnienia?? rozmawiałem ze znajomym sędzią i powiedział mi, że kojarzy jakieś postanowienie chyba SN choć może to być też z NSA, w każdym razie w takim przypadku dokument (decyzję) można by uznać za "urzędowo" potwierdzony za zgodność w przypadku gdy dokonał tego urzędnik mający uprawnienia do jego wydania;) ale nadal nie jest to oryginał :-P


no i dochodzi do absurdu bo wykonawcy chcą zaoszczędzić 12 zł
"uaktualnienie" kosztuje 5 zł a wydanie zaświadczenia o prowadzeniu działalności 17 zł, poza tym my jako zamawiający tolerujemy taką praktykę że przyjmujemy jakieś pseudo oryginały wpisów zamias postawić sprawę jasno i później przychodzi mi taki wykonawca i zali się że tam przeszło a u mnie już nie