1

Temat: Jak ugryźć te błędy?? Niezgodnosć z SIWZ ??

Może zacznę od tego że mam w SIWZ takie zapisy:
1. W formularzu ofertowym należy wskazać przyjęte do wyceny modele sprzętu będące przedmiotem złożonej oferty,
2. Kwota podatku VAT powinna zostać wyliczona z podsumowania netto, nie zaś zsumowania poszczególnych pozycji w kolumnie ?Podatek VAT?. Kwota brutto to suma kwoty netto i tak wyliczonej kwoty podatku VAT.

I teraz mam taką sytuację:
- dwóch wykonawców nie podało modeli (mają tylko zapis "np. drukarka HP 55555", który zamieścliliśmy na formularzu, zeby ewentualnie ułatwić im szukanie modelu spełniajacego kryteria). W innych ofertach ten zapis też jest - ale w kolumnie obok podany jest sprzęt zaoferowany.
- jeden wykonawca nie wyliczył Vat i brutto w podsumowaniu zgodnie z zapisem w SIWZ (róznica 5 gr),
- wykonawca, którego oferta była najniższa ma w dwóch miejscach że wyliczone składowe w tabelce formularza ofertowego, podsumowania wyliczeń tej tabeli brak w ogóle (jak to sie ma do zapisu w SIWZ odnosnie wyliczania podsumowania skoro go nie ma w ogóle), ale cena łączna podana w treści formularza (kwotą i słownie) podana jest prawidłowo co do grosza - nie wiem jak to zrobił smile

Co z tymi ofertami???