1

Temat: referencje podwykonawcy

czy można uznac referencje wystawione na podwykonawcę?

2

Odp: referencje podwykonawcy

Podwykonawca nie może wykonać roboty z należytą starannością?

3

Odp: referencje podwykonawcy

to wykonawca ma się wykazać robotami
na etapie składania ofert nie obchodzą nas podwykonawcy więc nie możemy brać pod uwagę referencji wystawionych dla kogoś innego

4

Odp: referencje podwykonawcy

A jeśli rzeczony podwykonawca z jakiejś tam inwestycji teraz składa oferte jako wykonawca i posługuje sie referencjami wystawionymi mu jako podwykonawcy to tez nas obchodzi? (tak przynajmniej zrozumiałem to pytanie... ale moze źle rozumiem, czas zaprzestac odpowiadania na nieprecyzyjne pytania tongue )

5

Odp: referencje podwykonawcy

ja własciwie szukam przekonywującego argumentu ze mozna uznac referencje dla podwykonowcy ,bo juz troche za daleko zabrnęło. a

6

Odp: referencje podwykonawcy

Kasandra napisał/a:

ja własciwie szukam przekonywującego argumentu ze mozna uznac referencje dla podwykonowcy ,bo juz troche za daleko zabrnęło. a

A skąd wiesz, że to podwykonawca?

7

Odp: referencje podwykonawcy

hehe to ciezko tobie bedzie gdyz takowego nie ma smile  marko juz myslalem ze pobalowales ale powiedzmy wybrnales smile

8

Odp: referencje podwykonawcy

Piotrek napisał/a:
Kasandra napisał/a:

ja własciwie szukam przekonywującego argumentu ze mozna uznac referencje dla podwykonowcy ,bo juz troche za daleko zabrnęło. a

A skąd wiesz, że to podwykonawca?

piotrek co to zawody z marko robicie hehehhehe.........

9

Odp: referencje podwykonawcy

lolilap napisał/a:

hehe to ciezko tobie bedzie gdyz takowego nie ma smile

Ja nie balowałem ale czy Ty to nie wiem? wink Co by była jasność:
Firma A była podwykonawcą firmy X w jakiejś tam inwestycji. Teraz A startuje jako samodzielny wykonawca w przetargu i posługuje sie referencjami o treści" Firma A jako podwykonawca wykonał roboty o zakresie.... z należytą starannością"
Uznasz czy nie? wink

10

Odp: referencje podwykonawcy

dlatego napisalem ze wybrnales smile ale w watku chodzi mysle o inna sytuacje smile

przeciez wiem marko ze TY wiesz jak i co smile

11

Odp: referencje podwykonawcy

własnie o inną sytuację, jesli moge sie wtrącić

12

Odp: referencje podwykonawcy

Kasandra napisał/a:

jesli moge sie wtrącić

Lepiej późno niż później big_smile
Firma A nie może sie posługiwać referencjami firmy B którą to B chce zatrudnić jako podwykonawce. Tajemnicą A natomiast pozostanie pytanie czemu nie utworzyła z B konsorcjum skoro sama doświadczenia wymaganego nie ma... Co do zasady by to wystarczyło

13 (edytowany przez ruda 2008-06-24 11:35:21)

Odp: referencje podwykonawcy

Kasandra napisał/a:

własnie o inną sytuację, jesli moge sie wtrącić

Proponuję lekturę wyroków Zespołu Arbitrów np. UZP/ZO/0-2823/06, UZP/ZO/0-2136/06 oraz UZP/ZO/0-2385/06.

14

Odp: referencje podwykonawcy

prosze dobijcie mnie bardziej

15

Odp: referencje podwykonawcy

takie bardziej optymistyczne toy story......;)
Pewien zamawiający ogłosił postępowanie, którego przedmiotem była wymiana okien na obiektach szkolnych. W specyfikacji zażądał wykazu doświadczenia w robotach będących przedmiotem zamówienia. Jeden z wykonawców przedstawił wymagane doświadczenie, ale było to doświadczenie jego jako podwykonawcy........cd... UZP/ZO/0-2353/05 wink

16

Odp: referencje podwykonawcy

dzięki za światełko w tunelu, ale tu jest troche inna sytuacja, bo ten wykonawca nie był podwykonawcą, tylko sobie wziął takiego razem z ich referencjami

17

Odp: referencje podwykonawcy

skoro tak ,to chyba światełko w tunelu zgasło wink

18

Odp: referencje podwykonawcy

madziulek napisał/a:

skoro tak ,to chyba światełko w tunelu zgasło wink

Zgasło, zaświeciło by sie ponownie gdyby wykonawca z tym podwykonawcą zawiązali konsorcjum...

19

Odp: referencje podwykonawcy

to juz jest oczywiste ... panie i panowie sytuacja jest jasna... rzeklbym bardzo jasna...

tylko dlaczego tak uparcie bronisz tej oferty? przeciez nie bedzie prawda jesli ktos napisze ze biale jest czarne.......  (nie mylic ze znana maksyma smile "....... ze biale jest biale, a czarne jest czarne")