1

Temat: wykluczenie, odrzucenie

Otrzymałem dwie oferty, w tym jedną ofertę napisaną na kolanie, bez wymaganych oświadczeń i dokumentów, nie zapakowaną i niespełniającą niemalże żadnego z warunków SIWZ.
Rozumiem, że:
- nie wzywam wykonawcy do uzupełnienia dokumentów (art.26 ust.3 - bo i tak odrzucam ofertę)
- wykluczam wykonawcę na podst. art.24 ust.2 pkt 3
- odrzucam ofertę na podst. art. 89 ust.1 pkt. 1 (brak jawności wymaganej w art.86.1) i 2 (niezgodność ze SIWZ)
Czy tak?

2

Odp: wykluczenie, odrzucenie

raf napisał/a:

Czy tak?

Nie smile o ile nie zapoznałeś sie z zawartością oferty przed terminem otwarcia ofert wink

3

Odp: wykluczenie, odrzucenie

Marko napisał/a:
raf napisał/a:

Czy tak?

Nie smile o ile nie zapoznałeś sie z zawartością oferty przed terminem otwarcia ofert wink

Marko, nie pisz tak proszę - mam problem z interpretacją podwójnych NIE wink

4

Odp: wykluczenie, odrzucenie

Haha, inaczej zatem - jeśli nie zapoznałeś sie z zawartością oferty przed właściwym terminem to nie masz podstaw do odrzucenia oferty. Jeśli sie jednak zapoznałeś to 93.1.7 a nie odrzucenie/wykluczenie - bo za co ?

5

Odp: wykluczenie, odrzucenie

Marko z tego, co piszesz wynika, że postępowanie rozpiepsza zwykłe pismo zawierające kosztorys, które to zamawiający może uznać za NIEUDACZNĄ PRÓBĘ ZŁOŻENIA OFERTY. Jeśli pismo było bez kopert, to należało je z zamkniętymi oczami przepuścić przez niszczarkę?

6

Odp: wykluczenie, odrzucenie

Jaką niszczarke ? Zamknąć oczy i nie czytać zawartości. Włożyć do koperty żeby nie kusiło. W innym przypadku tak jak piszesz- każdy przetarg by szło uwalić w ten sposób.

7

Odp: wykluczenie, odrzucenie

Dobra jest, unieważniam na podst.art.93 ust.1 pkt 7, a tu następne wątpliwości (mniej ważne, ale zawsze):
- czy wypełniam tylko druki ZP-2, ZP-11 i ZP-12 ?
- rozumiem, że w druku ZP 2 w pkt.9 nie wpisuję najkorzystniejszej oferty ?

8 (edytowany przez Piotrek 2008-04-02 12:14:16)

Odp: wykluczenie, odrzucenie

A czemu powołujesz się na własną wadę (93.1.7) zamiast na brak środków (93.1.4)??
Wynik ten sam - unieważnienie, ale nie z twojej winy.

9

Odp: wykluczenie, odrzucenie

Usunąłem już ten tekst o braku środków, ale przyznaję, że tak chciałem zrobić.

Z tego, że mogłem zapoznać się z treścią oferty przed sesją otwarcia oraz z przesłanki zawartej w 93.1.7 (zaproponowanej przez Marko) wnioskuję,  że w ogóle nie powinienem oceniać ofert.
Wydaje mi się, że w tej sytuacji nie mogę dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty i uznać, że mnie na nią nie stać, bo wszystko sypie sie już dużo wcześniej

Jak myślicie?

10

Odp: wykluczenie, odrzucenie

A z resztą, rób jak chcesz.

11

Odp: wykluczenie, odrzucenie

ciekaw jestem kto przyjal taka oferte???

nic tu sie kupy nie trzyma....

uwazacie ze wlozenie tej oferty do innej koperty zalatwia sprawe?? przeciez i tak byloby podejrzenie o zapoznaniu sie....
wlasciwie dlaczego nie mozesz uznac ze tej oferty nie bylo wink bo skad mogles wiedziec ze to oferta do ciebie a nie notatki?? niezgodnie z siwz zapewne zlozona...  bez koperty...
i jeszcze uniewaznienie? hmmmm

glupia sytuacja przyznaje...