1

Temat: No właśnie, te tryby...

No bo są zdania podzielone na taki temat:
Postępowanie np. na przeglądy i naprawy bieżące limuzyn (niech będzie, że rządowych wink ) no i ja mówię, że to jest usługa, mimo, że w zakresie tym jest wymiana części, które jak wiadomo, są niekiedy droższe od samej ich wymiany. Ale spotkałem się z opiniami, że trza to zakwalifikować jako dostawę...bo "(...) na fakturze wymienione są części i kontrola sie tego czepia (...)". I weź tu człowieku przekonaj tych na górze, że to usługa...
A jakie są zdania Szanownych Forumowiczów?
Wiem, niby proste toto, ale jak wiele kontrowersji może wnieść...

2

Odp: No właśnie, te tryby...

wg mnie też usługa Panie Trąbalski

3

Odp: No właśnie, te tryby...

przeglady, naprawy to nie to samo co dostawa części zamiennych. Będzie to usługa w skład której wejdzie wymiana części (zakup)

4

Odp: No właśnie, te tryby...

w pewnym ministerstwie kwalifikują to zamówienie jako dostawę z usługą

5

Odp: No właśnie, te tryby...

nawet dostałam od nich wskazówki i pouczenie, że źle sklasyfikowałam tzn. jako usługę

6

Odp: No właśnie, te tryby...

To powiedz im, że są baranami...

7

Odp: No właśnie, te tryby...

Jacek, ja jestem grzeczną dziewczynką, chyba to zauważyłeś, odpisałam im, żeby zaczęli korzystać z porad mądrych ludzii skorzystali z forum:)

8

Odp: No właśnie, te tryby...

Ale jeżeli inne argumenty nie trafiają do nich, to trzeba nazwać rzecz po imieniu

9

Odp: No właśnie, te tryby...

po otwarciu ofert w PN na usługę szkolenia kierowców z podziałem na części, 3 przeszły
4 odrzucono ze względu na cenę ( brak śrdków w tych częściach )
czy moge to zadanie wykonać w 4 różnych trybach z WR jeżeli załozony w SIWZ termin rozpoczecia szkolenia zaczyna się od 01.04.08

Jak traktowac pkt 4 przesłanki art.67  mówiacy o  "Wszystkich odrzuconych ofertach", jesli ja odrzuciłem 4 części. to samo tyczy sie NBO NO

10

Odp: No właśnie, te tryby...

tak, art 5 ust 1  pkt 8

11

Odp: No właśnie, te tryby...

a co do 67 ust 1 pkt 4, to nie odrzuciłeś 4 części niezgodnych z opisem przedmiotu tylko z  innych powodów, no i tylko 4 a nie 7

12

Odp: No właśnie, te tryby...

qwerty napisał/a:

Jak traktowac pkt 4 przesłanki art.67  mówiacy o  "Wszystkich odrzuconych ofertach", jesli ja odrzuciłem 4 części. to samo tyczy sie NBO NO

Traktować w ten sposób, że wszystkie odrzucone oferty dotyczą danej części czyli jeśli dopuściłeś składanie częściowych to wszystkie oferty w jednej części muszą zostać odrzucone.
A co do Twojej sytuacji to oferty odrzuciłeś bezprawnie bo cena oferty przekraczająca możliwości zamawiającego nie jest przesłanką do jej odrzucenia