1

Temat: Treść formularza ofertowego

Wykonawca składając ofertę nie dołączył do niej interaktywnego formularza oferty. Z pozostałych dokumentów można uzyskać niemal wszystkie dane za wyjątkiem części informacji wymaganych do wypełnienia informacji dla prezesa tj. nr NIP, Regon wielkość przedsiębiorcy itp czyli informacje statystyczne. Oferty z tego powodu odrzucić raczej nie można ale muszę wezwać do uzupełnienia, czas płynie. Czy wreszcie wykonawcy zaczną czytać ze zrozumieniem SWZ i zamiast narzekać na eZamówienia sporządzać oferty wg wytycznych SWZ.

2

Odp: Treść formularza ofertowego

może kiedyś smile Niestety jak dokumenty czyta się na chwilę przed terminem składania to nie ma szans, aby zdążyć wszystko ogarnąć. Co do NIP rego itp to szbciej byłoby Ci zaglądnąć do KRS lub CEiDG

3 (edytowany przez memphis 2022-08-29 12:46:48)

Odp: Treść formularza ofertowego

@marekw2, odpowiedziałeś na nurtujące mnie pytanie, czy technicznie da się złożyć ofertę bez formularza z ezamówień smile Bardzo dobrze, że się da, bo chyba będę pomijał to cudo.

4 (edytowany przez marekw2 2022-08-29 15:03:24)

Odp: Treść formularza ofertowego

memphis napisał/a:

@marekw2, odpowiedziałeś na nurtujące mnie pytanie, czy technicznie da się złożyć ofertę bez formularza z ezamówień smile Bardzo dobrze, że się da, bo chyba będę pomijał to cudo.

Tu masz rację, o ile sama platforma eZamówienia jak dla mnie, po niemal rocznym jej użytkowaniu (byłem w tzw grupie pilotażowej) wydaje się już dość przyjaznym narzędziem to sam formularz ofertowy jest jakąś bezsensowną abstrakcją, za co autor powinien być powieszony za j..a o ile był to mężczyzna. Ja jako zamawiający mam ciągle wątpliwości czy dobrze wypełniam swoją część i jestem w 100 % pewien, że wykonawcy szczególnie ci mniejsi muszą się w tym pogubić. Celowo do SWZ dołączam załącznik z kompletem oświadczeń jakie wymagam od Wykonawców. Obecna sytuacja potwierdziła, że robię dobrze. Formularza używam wyłącznie dlatego, że bardzo ułatwia mi on pracę. Prawidłowo wypełniony przez Wykonawców umożliwia automatyczne wypełnienie informacji o złożonych ofertach do publikacji na stronie postępowania a co ważniejsze umożliwia automatyczne wypełnienie większej części bezsensownej informacji wysyłanej do prezesa UZP. Niech mi ktoś wytłumaczy jakie znaczenie dla postępowania ma nr nip, regon wykonawcy czy informacja o tym czy jest on mikro, małym, średnim itd przedsiębiorą, bez tych danych nie da się przesłać informacji.

5

Odp: Treść formularza ofertowego

Dane wykonawcy nawet by się nie musiały importować z formularza oferty, bo przecież są to dane, które wykonawca podaje albo mógłby podawać przy rejestracji na platformie. Ceny i tak wypada sprawdzić przed wysyłką do prezesa.
A już instrukcja na zasadzie zapisz plik, nie zmieniaj jego nazwy, otwórz w adobe reader itd. nie wzbudza zaufania do platformy.