1

Temat: Zam. regulaminowe

Zamówienie prowadzone w procedurze regulaminowej (bez zastosowania przepisów ustawy Pzp). Wpływa 1 oferta z ceną, która znacznie przewyższa kwotę brutto Zamawiającego oraz kwotę 130 tys. zł netto - czyli wartość od której należy stosować przepisy ustawy Pzp. Czy w takim przypadku można dołożyć środki finansowe do ceny ww. oferty i zawrzeć umowę?

2

Odp: Zam. regulaminowe

założenie 1 - cenę wyliczono skrupulatnie (choć teraz to problematyczne)
założenie 2 - cena oferty nie jest powiązana z wyceną zadania (może być mniejsza lub większa)
Jeśli macie kasę to owszem, ale może wcześniej trochę ponegocjować? No i dobre uzuasdnienie obliczenia wartości zamówienia bo kontrola to pierwsze przeglądnie.

3

Odp: Zam. regulaminowe

Jeżeli, jak pisze jstan1 cena oferty znacznie przekracza zarówno szacunek zamawiającego jak i 130 tyś. zł to byłbym ostrożny. Może być ciężko w takim wypadku udowodnić, że wycena szacunkowa została sporządzona z należytą starannością. Ostatnie, nawet kilkudziesięcio procentowe wzrosty cen sprawiają że wycena sprzed 3 miesięcy jest już mocno nieaktualna o czym przed ogłoszeniem z pewnością mieliście świadomość. Kontrolerzy w takim jaki Twój przypadku mogą kwestionować wyliczenie wartości szacunkowej właśnie z powodu braku  "należytej staranności".