1

Temat: Tabela elementów scalonych.

Prowadzimy postępowanie poniżej środków unijnych, procedura podstawowa. Żądaliśmy złożenia wraz z kosztorysem tabeli elementów scalonych. Czy jeżeli wykonawca tego nie złożył to jego oferta podlega odrzuceniu?  Myślę, że nie ma podstawy do uzupełnienia tego dokumentu.

2

Odp: Tabela elementów scalonych.

Zawsze też żądamy tabeli elementów scalonych. Raz nam się zdarzyło, że wykonawca nie dał (zamówienie z dofinansowaniem unijnym) i chcielismy odrzucic ofertę. poradzilismy sie jednak w Urzędzie Marszałkowskim i powiedzieli, że jeżeli nie napisaliśmy po co żądamy tabeli (nie jest to dokument wynikający z ustawy) to nie możemy odrzucić, i tak też zrobiliśmy. Teraz zawsze piszemy po co żądamy tabelę elementów scalonych ( do sprawdzania rażąco niskiej ceny części zamówienia).

3

Odp: Tabela elementów scalonych.

I owszem dobrze jest pisać, ale co to jest tabela elem. scalonych - to sumowanie wszystkich elementów kosztorysu. W każdym więc kosztorysie jest to, tylko nie wyciągnięte poza tabelę główną. Teoretycznie więc złożył. Myślę, że należy to potraktować jako formalne bo treść została złożona. Co innego gdyby nie złożył wogóle kosztorysu.

4

Odp: Tabela elementów scalonych.

My kosztorysu nie żądamy ) do oferty (oczywiście przy wynagrodzeniu ryczałtowym. Kosztorys dopiero po podpisaniu umowy. Jeżeli tabeeli nie złoży to oferta do odrzucenia.