1

Temat: Zawieszona działalność gospodarcza

Jak potraktować ofertę (jedyna złożona w postępowaniu), do której dołączono wydruk z C.E.i I. o D.G. z którego wynika, że wykonawca ma zawieszoną działalność gospodarczą.

2 (edytowany przez memphis 2021-08-24 12:53:38)

Odp: Zawieszona działalność gospodarcza

Jako że jest to fakultatywna przesłanka wykluczenia i jeśli jej nie przewidziałeś, to dla mnie zostają wyjaśnienia, w jaki wykonawca zamierza realizować zamówienie, skoro nie może prowadzić działalności gospodarczej ani osiągać przychodów. Może okres zawieszenia kończy się za jakiś czas?

3

Odp: Zawieszona działalność gospodarcza

po pierwsze sam zweryfikuj CEiDG teraz
po drugie - czy wymagałeś warunku prowadzenia działalności w tym wymiarze i czy jest wymagana do zadania
po trzecie - coś można wykonać bez działaności jeśli jest poza jej zakresem lub można ją odwiesić w dowolnym momencie.

4

Odp: Zawieszona działalność gospodarcza

Wymagałem CEiDG wyłącznie na potwierdzenie uprawnień do zawierania zobowiązań, wykonawca dołączył dokument z którego wynika, że prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, która jest obecnie zawieszona. Gdyby postępowanie nie było realizowane ze środków unijnych zupełnie nie zawracał bym sobie tym głowy. Niestety kontrolerzy mają różne wizje i nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Zastanawiam się czy nie zobowiązać teraz wykonawcy do "odwieszenia" działalności do dnia podpisania umowy.

5

Odp: Zawieszona działalność gospodarcza

Jeśli nie wskazywałes jak pisałem warunku o prowadzeniu działalności i jest ta działaność niezbędna to kombinuj, tylko na jakiej podstawie?? Drugie - skoro jest w CEiDG jako ta osoba zarejestrowana (działalność jednoosobowa) to skąd pomysł, że nie może zawierać zobowiązań - jest osobą prawną (musiałby mieć wyrok o pozbawieniu praw publicznych)

6

Odp: Zawieszona działalność gospodarcza

Ja nie chcę odrzucać tej oferty, wręcz przeciwnie chcę tej osobie zlecić zamówienie. Zastanawiam się tylko jak odeprzeć ewentualne zarzuty kontrolujących.

7

Odp: Zawieszona działalność gospodarcza

Więc tak jak piszę. Jeśli nie było warunku, że musi mieć działaność w tym zakresie to nie widzę potrzeby nawet sprawdzania CEiDG.