1

Temat: oferta w formacie .rar

Cześć
(postępowanie krajowe) w swz  mamy zapis: 1.Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf
2.    W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów:
.zip lub .7Z
3. Wśród formatów powszechnych a NIE występujących w rozporządzeniu występują: .rar .gif .bmp .numbers .pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie.

Wykonawca złożył ofertę: oferta została zaszyfrowana na format .zip, a po odszyfrowaniu widnieje jako oferta w formacie .rar.  nie zostało ona przez komisję otwarta (chociaż wiem, że taką możliwość mieliśmy). W informacji z otwarcia ofert zapisaliśmy taką informację: oferta złożona nieskutecznie, dokumenty złożone w pliku .rar, niedopuszczone przez zamawiającego w swz. Nie wpisaliśmy, żadnych innych informacji.

trochę namącił mi wyrok KIO nr sygn. akt KIO 1451/20), ale tam nie było w siwz zapisu:  Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie.
W  postępowaniu jeszcze jedna oferta prawidło złożona o 1 tysiaka przewyższająca kwotę jaka mieliśmy na to zmówienie. (możemy zwiększyć)  unieważnić czy wybrać ofertę złożoną prawidłowo.
Aaa i najważniejsze - inwestycja z dofinansowana z UE.

2

Odp: oferta w formacie .rar

A jakie jest pytanie?

3

Odp: oferta w formacie .rar

Haha. już zapytuję.
Czy uznanie oferty  w pliku rar.  za nieskutecznie złożoną jest prawidłowe? Czy nie lepiej jednak unieważnić to postępowanie ze względu na przekroczenie środków. (II oferta prawidłowo złożona).   a w nowym postępowaniu dopuścić ten nieszczęsny rar.?

4 (edytowany przez janek_1 2021-06-02 13:22:12)

Odp: oferta w formacie .rar

1) tak oferta nieskutecznie złożona- odrzucić;
2) ja bym zwiększył o tą brakująca kwotę i wybrał drugiego;
3) a niby dlaczego dopuszczać w kolejnym przetargu .Rar. To jest niegodne z przepisami.

5

Odp: oferta w formacie .rar

odrzucić na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 6 ?

6

Odp: oferta w formacie .rar

Tego nie wiem - już  ten wątek był na forum -poczytaj

7 (edytowany przez memphis 2021-06-02 14:05:24)

Odp: oferta w formacie .rar

Dopuszczenie możliwości złożenia plików w formacie RAR jest jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko odpowiednio wyartykułować w SWZ.