1

Temat: upływ terminu związania ofertą

W przetargu nieograniczonym przedłużyłam tzo. Niestety pomyliłam się przy liczeniu terminu i wezwałam wykonawcę do przedłużenia tzo  dając mu termin na wyrażenie zgody, który już był po upływie tzo. Wykonawca zgodził się na przedłużenie tzo już po upływie tzo. Niestety o pomyłce w terminach uświadomiłam sobie już po wysłaniu informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej. Jak to teraz odkręcić? Powtórzyć czynność oceny ofert i odrzucić wykonawcę z art. 89.1.7a?

2 (edytowany przez memphis 2020-11-23 17:29:31)

Odp: upływ terminu związania ofertą

Mam wątpliwości, czy ta oferta jest w ogóle do odrzucenia. Wezwanie jednoznacznie wprowadziło wykonawcę w błąd. Wykonawca na warunkach zamawiającego udzielił pozytywnej odpowiedzi (zatem nie mamy sytuacji niewyrażenia zgody na przedłużenie tzo). Upływ tzo nie stanowi podstawy do odrzucenia oferty, a rygor odrzucenia oferty z powodu niewyrażenia zgody, jaki wprowadził zamawiający, obowiązywał w innym terminie.
Z drugiej strony nie doszło do faktycznego przedłużenia tzo...

3

Odp: upływ terminu związania ofertą

Zastanawiam się również nad unieważnieniem postępowania z 93.1.7 - niemożliwa do usunięcia wada uniemożliwiająca zawarcie umowy

4

Odp: upływ terminu związania ofertą

Jeżeli była jedna oferta, to nie był to dokładnie błąd uniemożliwiający zawarcie ważnej umowy i do tego wykonawca się zgodził. Jak by nie było postąpione to i tak błędnie będzie. Ratunek byłby jeśli wybór oferty wysłany np. w ostatnim dniu tzo. Czynności wyboru nie można powtórzyć poza terminem tzo, jest to wbrew pzp. 
Najprostszym i najmniej szkodliwym będzie jednak wada postępowania.