401

Odp: elektronizacja zamówień

Jeżeli nie ma na to przepisu to nie będą w stanie wskazać naruszenia.

402

Odp: elektronizacja zamówień

janek 159, ja o tym wiem tylko już mi obrzydło odpowiadać któryś raz z rzędu na to samo pytanie. Kontrolujący sprawdza kilka postępowań i do każdego zadaje to samo pytanie.

403 (edytowany przez janek159 2019-07-06 15:15:24)

Odp: elektronizacja zamówień

Rozumie tj. rozumiem.

404

Odp: elektronizacja zamówień

popełniłem pierwszy przetarg elektroniczny, wadium w gwarancja prawidłowo podpisanych, co z tym robicie?? zanosicie płytkę z wgranymi gwarancjami do kasy??

405

Odp: elektronizacja zamówień

W jakim celu ? Ja pozostawiam komplet otrzymanych dokumentów w jednym folderze.

406

Odp: elektronizacja zamówień

w księgowości ponoć muszą mieć informację że jest takie wadium

407

Odp: elektronizacja zamówień

to wydrukuj im tą gwarancję,

ja myślał żę Ty żartujesz z ta płytką, a ty poważnie

408 (edytowany przez jo 2019-09-18 08:10:40)

Odp: elektronizacja zamówień

będę przesyłał mailem te gwarancje do działy fn, a zwrot wadium też odpada czy też mailem odsyłacie ??

409

Odp: elektronizacja zamówień

ja odsyłam, choć wiadomo że i tak plik na kompie pozostaje.
ustawa mówi, że trzeba zwrócić to zwracam.

410

Odp: elektronizacja zamówień

jeśli mam dokumenty elektroniczne, to nic nie drukuję do żadnego działu. Po prostu przesyłam e-mailem i tyle. Jak se chcą to niech sobie drukują. Mój plik zostaje u mnie w PC oraz na serwerze jako arch.

411

Odp: elektronizacja zamówień

zwracacie elektroniczne wadia?

no naprawdę zastanówcie się Państwo.

412

Odp: elektronizacja zamówień

janek159 napisał/a:

zwracacie elektroniczne wadia?

no naprawdę zastanówcie się Państwo.

Zgodnie z treścią art. 46 ust. 1 pkt 1 p.z.p. zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej,.....

413

Odp: elektronizacja zamówień

ten przepis w zamyśle nie przewidywał tej sytuacji Tej formy wadium), pozostał w ustawie i jest

414

Odp: elektronizacja zamówień

Ja zwracam plik z taką gwarancją załączając do niego pismo przewodnie, w którym zawarty jest zapis, że ,,Zamawiający zrzeka się praw przysługujących z tytułu gwarancji".

415

Odp: elektronizacja zamówień

janek159 napisał/a:

ten przepis w zamyśle nie przewidywał tej sytuacji Tej formy wadium), pozostał w ustawie i jest

Jest smile Podaj podstawę jak go trzeba omijać? Jest więc trzeba mieć choć delikatne potwierdzenie wykonania.

416

Odp: elektronizacja zamówień

Ja omijam przepisy jak uważam (starając się obiektywnie ocenić sytuację), że ich zastosowanie nie ma sensu.



W niniejszej sytuacji na zwrot wadium nikt nie czeka,
ba,
tu nawet nie ma zwrotu, bo to wadium ciągle też jest i było u wykonawcy, choćby na poczcie elektronicznej czy dysku.

417

Odp: elektronizacja zamówień

to się wszystko zgadza ale jest jedno małe ale ... po co pisać potem wyjasnienia kontrolne i sie bawić w tym kierunku, kiedy mozna załączyć potwierdzenie wysłania i OK.

418 (edytowany przez Olek 2019-09-20 06:06:25)

Odp: elektronizacja zamówień

Jakkolwiek to bezsensownie wygląda wadium trzeba zwrócić. Ostatnio kontrola chciała ode mnie potwierdzenie zwrotu wadium.

Banki dostrzegły problem i coraz częściej do gwarancji dodają klauzule typu:
"Zobowiązania Banku wynikające z niniejszej gwarancji wygasają gdy zwolnią Państwo Bank z wszelkich zobowiązań wynikających z gwarancji przed upływem terminu ważności, poprzez złożenie pisemnego oświadczenia ..."

Ja zwracam wadium dodając oświadczenie o zwolnieniu z gwarancji.

419

Odp: elektronizacja zamówień

Też się nad tym zastanawiam...



HL.90 napisał/a:

Witam. Chciałem podpytać jak w praktyce powinno wyglądać udostępnienie ofert złożonych elektronicznie? Czy Wykonawca powinien przesłać pismo (wniosek) o udostępnienie ofert do wglądu z podpisem elektronicznym? I w jaki sposób Zamawiający powinien je udostępnić, tzn. czy powinien przesłać wnioskującemu wykonawcy te wszystkie pliki pdf (zawierające podpisy elektroniczne) np. za pośrednictwem e-maila ?

420

Odp: elektronizacja zamówień

Nie ma nad czym. Wniosek nie koniecznie  z podpisem elektronicznym. Udostępnienie z podpisem elektronicznym na e-maila.

421

Odp: elektronizacja zamówień

Podpinając się do tematu o elektronizacji zamówień mam pytanie .....
Jakie dokumenty po przeprowadzeniu postępowania w formie elektronicznej musimy mieć u siebie w wersji papierowej?
Czy będzie to np. powołanie komisji, pełnomocnictwa do przeprowadzania postępowania, szacowanie wartości zamówienia czy pisma w sprawie zwrotu wadium?. A co z ogłoszeniem o zamówieniu na tablicy ogłoszeń? Czy też wpinamy do segregatora?

422

Odp: elektronizacja zamówień

Oferty i JEDZ w formie elektronicznej, reszta w formie elektronicznej i wydruki, tak przynajmniej wymaga podlaski UM.
Elektronizacja w polskim wydaniu jest trochę kulawa i obowiązuje tylko wykonawców.

423

Odp: elektronizacja zamówień

Dzięki za odpowiedź. No to trochę kulawo z tą elektronizacją.

424

Odp: elektronizacja zamówień

Witam, posiadamy platformę zakupowa chcemy ogłosić PN na dostawy czy w SIWZ muszę dopuszczać składanie ofert papierowo czy mogę wyłącznie za pośrednictwem platformy.

425

Odp: elektronizacja zamówień

Ruda26 napisał/a:

Witam, posiadamy platformę zakupowa chcemy ogłosić PN na dostawy czy w SIWZ muszę dopuszczać składanie ofert papierowo czy mogę wyłącznie za pośrednictwem platformy.

rozumiem że mówisz o krajowym postępowaniu

znam opinię z dep. prawnego uzp że jak robisz krajowa procedurę przy użyciu komunikacji elektronicznej, czyli oczekujesz ofert w postaci elektronicznej z podpisem kwalif. to równocześnie musisz daćmożliwość składania ofert papierowo