1

Temat: cena oferty

W przypadku rozbieżności między ceną oferty cyfrowo, a słownie, odrzucamy ofertę? W formularzy oferty wykonawca miał wpisać tylko wartość brutto. Nie ma wartości netto, vat, ani kosztorysu do oferty, nie ma podstaw do poprawy jako omyłki.

2

Odp: cena oferty

http://konkurent.net.pl/blog-wpis,cena-wyrazona-liczba-i-slownie-nie-zgadza-sie.-odrzucic-oferte-czy-poprawic.html
Proponuję starać się ustalić prawidłową cenę poprawić na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp. Jeśli wykonawca nie wyrazi zgody na taką poprawkę, to jego ofertę należy odrzucić zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.

3

Odp: cena oferty

Osobiście wpisuję, iż ważniejsza dla mnie jest cena słowna (cyfrową łatwiej pomylić) i poprawiam liczbę.

4

Odp: cena oferty

Wyrok KIO 75/18, 24 stycznia 2018 r. wskazuje, że wykonawcę trzeba wezwać z art. 87 ust. 1 pzp, żeby wypowiedział się która z cen jest prawidłowa. Zaistniała rozbieżność przypisuje się do oczywistej omyłki pisarskiej.

5

Odp: cena oferty

ab123 napisał/a:

Wyrok KIO 75/18, 24 stycznia 2018 r. wskazuje, że wykonawcę trzeba wezwać z art. 87 ust. 1 pzp, żeby wypowiedział się która z cen jest prawidłowa. Zaistniała rozbieżność przypisuje się do oczywistej omyłki pisarskiej.

od dawna praktykuję, że ważniejsza dla mnie jest cena słowna i poprawiam liczbę.

dlatego, że wykonawca wezwanie z 87 ust. 1 otrzymuje po otwarciu ofert, co oznacza, że miał możliwość zapoznania się z cenami pozostałych ofert złożonych w postępowaniu. a to przedkłada się na jego kalkulację, czy ma przyjąć niższą cenę oferty i np być 1 w rankingu, czy przyjąć wyższą wartość i być na dalszym miejscu.

6

Odp: cena oferty

ab123 napisał/a:

Wyrok KIO 75/18, 24 stycznia 2018 r. wskazuje, że wykonawcę trzeba wezwać z art. 87 ust. 1 pzp, żeby wypowiedział się która z cen jest prawidłowa. Zaistniała rozbieżność przypisuje się do oczywistej omyłki pisarskiej.

Nie można - bo wtedy dajesz wybór wykonawcy już po tym jak zna ceny. Wykonawca nie moze zmieniać ceny po złożeniu. To zamawiający ma postanowić co z faktem zrobić.
Ja z kolei wpisuję i do siwa dokładnie jak będę poprawiał (stosuje stary nie istniejący już 88 w części - jest dopisuję swoje)