Temat: Odrzucenie oferty czy słusznie ????

Mam pytanie - złożyliśmy ofertę w postępowaniu przetargowym, dostaliśmy wezwanie do złożenia dokumentów w tym musieliśmy przedłożyć karty katalogowe elementów  małej architektury. W SIWZ było opis tychże elementów, jednak niektóre karty które przedłożyliśmy zamawiającemu różnią się od elementów wymaganych. Powiedzcie mi czy zamawiający mógł lub nawet powinien nas wezwać do złożenia wyjaśnień w kwestii niezgodności w przedłożonych kartach w stosunku do zapisów w SIWz? czy jednak zamawiający nie miał obowiązku nas wezwać do wyjaśnień ? Nasza oferta została odrzucona - podstawa odrzucenia naszej oferty - art.89 ust. 1 pkt. 2.

2

Odp: Odrzucenie oferty czy słusznie ????

Wszystko zależy od zapisów w siwz oraz tego w jakim stopniu elementy różniły się od wymaganych. Jeśli istottnie i to na niekorzyść to nie musiał wzywać do wyjaśnień.

3

Odp: Odrzucenie oferty czy słusznie ????

Mógł odrzucić bez wzywania do wyjaśnień. Jeżeli wymagał np. jakiegoś parametru na poziomie co najmniej 4 a w kartach katalogowych jednoznacznie jest wskazane 2 to nie ma czego wyjaśniać.