1

Temat: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

Czy w takim wypadku odrzucenie?

2

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

Jeśli nie robiłeś innych czynności w postępowaniu i nic nie wybierałeś a było tylko jedno RNC to bym nie przesadzał z tym prawem literalnie, no chyba, że bardzo chcesz.

3

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

Zamawiający wzywając wykonawcę do wyjaśnień powinien wyznaczyć mu termin na złożenie tych wyjaśnień. Termin ten powinien umożliwiać oferentowi faktyczne przygotowanie i złożenie wyjaśnień. Złożenie ich z uchybieniem terminu wyznaczonego przez zamawiającego jest tożsame w skutkach z ich brakiem i stanowi odrębną przesłankę odrzucenia oferty wykonawcy na podstawie art. 90 ust. 3 ustawy Pzp w zw. z art. 90 ust. 1 ustawy Pzp (zob. wyrok KIO z 10 października 2014 r. o sygn. akt KIO 2003/14).

4 (edytowany przez janek159 2019-09-23 11:11:48)

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

ale przed KIO nie będę mówił że nie chciałem przesadzać,

no więc?



z tego co czytam, niezłożenie w terminie oznacza niezłożenie,

5

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

Niestety, spóźnienie oznacza brak wyjaśnienia.

6

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

a wykonawca nie zwrócił się z prośbą o wydłużenie terminu może pismo gdzieś zaginęło??

7

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

bardzo literalnie podchodzicie do teamtu. Jaki to opóźnienie miało wpływ na postępowanie - jeden dzień?

8

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

nie zwrócił się,

wyjaśnienie jest ale dzień po,

9

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

Raczej do odrzucenia. Tej czynności nie można przywrócić terminu.

10

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

Pytam jeszcze raz - czy miało to jakikolwiek wpływ na postępowanie jeśli nic nie robił w okresie spóźnienia? Nie wiem co ma do tego przywrócenie terminu. Intencja ustawodawcy jest taka aby starać się jak najmniej "uwalać" postępowania. Jeśli więc dobrze umotywował a spóźnił się niewiele nie blokując działań zamawiającego. Należy odrzucić jeśli nie złożył wyjaśnień, natomiast nic nie pisze o spóźnieniu czy terminowym złożeniu.

11

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

A jaki wpływ na postępowanie ma spóźnienie się ze złożeniem oferty o 2 minuty, skoro otwarcie jest godzinę później? wink

cbud napisał/a:

bardzo literalnie podchodzicie do teamtu. Jaki to opóźnienie miało wpływ na postępowanie - jeden dzień?

12 (edytowany przez cbud 2019-09-24 12:35:09)

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

Frank napisał/a:

A jaki wpływ na postępowanie ma spóźnienie się ze złożeniem oferty o 2 minuty, skoro otwarcie jest godzinę później? wink

cbud napisał/a:

bardzo literalnie podchodzicie do teamtu. Jaki to opóźnienie miało wpływ na postępowanie - jeden dzień?

To absolutnie nie to samo. Dlaczego jest wyodrębnione składanie ofert elektronicznych tylko przez platformę a już dokumentów niekoniecznie trzeba wymagać w taki sposób? Chodzi o równośc i brak wgladu - Tak?
Byłoby to danie możliwości manipulacji. Jeśli jest jedno RNC i spłynie nawet po terminie ale jeszcze przed następującymi czynnosciami Zamawiającego - to pytam co to zmienia i w ocenie i równym traktowaniu wykonawców. To tylko wola Zamawiającego czy patrzy kropka po kropce czy chce jednak dokończyć postępowanie.
Zdaję sobie sprawę, że jest to uchybienie, ale w mojej ocenie nie majace wpływy na postępowanie jeśli nie zostało poprowadzone dalej.

13

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

cbud napisał/a:
Frank napisał/a:

A jaki wpływ na postępowanie ma spóźnienie się ze złożeniem oferty o 2 minuty, skoro otwarcie jest godzinę później? wink

cbud napisał/a:

bardzo literalnie podchodzicie do teamtu. Jaki to opóźnienie miało wpływ na postępowanie - jeden dzień?

To absolutnie nie to samo. Dlaczego jest wyodrębnione składanie ofert elektronicznych tylko przez platformę a już dokumentów niekoniecznie trzeba wymagać w taki sposób? Chodzi o równośc i brak wgladu - Tak?
Byłoby to danie możliwości manipulacji. Jeśli jest jedno RNC i spłynie nawet po terminie ale jeszcze przed następującymi czynnosciami Zamawiającego - to pytam co to zmienia i w ocenie i równym traktowaniu wykonawców. To tylko wola Zamawiającego czy patrzy kropka po kropce czy chce jednak dokończyć postępowanie.
Zdaję sobie sprawę, że jest to uchybienie, ale w mojej ocenie nie majace wpływy na postępowanie jeśli nie zostało poprowadzone dalej.

Tak, dałem przykład po bandzie.
Ale jak znam KIO to w przypadku wyjaśnienia RNC dzień po terminie wyrok może być w każdą stronę wink

14

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

To akurat też tak uważam smile

15

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

Złożenie przez wykonawcę wyjaśnień dotyczących wyliczenia ceny oferty po upływie terminu wyznaczonego przez zamawiającego należy traktować na równi z sytuacją, w której wyjaśnienia w ogóle nie zostały złożone, co  skutkuje odrzuceniem oferty (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 1 marca 2018 r., sygn. akt KIO 282/18).

16

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

I bardziej ku temu się skłaniam. Przecież wykonawca mógł wnioskować o przedłużenie terminu.

janek159 napisał/a:

Złożenie przez wykonawcę wyjaśnień dotyczących wyliczenia ceny oferty po upływie terminu wyznaczonego przez zamawiającego należy traktować na równi z sytuacją, w której wyjaśnienia w ogóle nie zostały złożone, co  skutkuje odrzuceniem oferty (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 1 marca 2018 r., sygn. akt KIO 282/18).

17

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

wiem czytałem to KIO, ale jeśli nie ma dofinansowania robię i tak po swojemu smile uważam, iż nie ma to wpływu na postępowanie.

18

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

cbud napisał/a:

wiem czytałem to KIO, ale jeśli nie ma dofinansowania robię i tak po swojemu smile uważam, iż nie ma to wpływu na postępowanie.

i ta adrenalina przy kontroli RIO wink

19 (edytowany przez janek159 2019-09-27 17:50:36)

Odp: wyjaśnienie RNC 1 dzień po terminie

Myślę że żadna kontrola nie wyłapie tego niuansu.