1 (edytowany przez jazz 2019-01-18 11:14:45)

Temat: w ogłoszeniu termin wykonania dłuższy niż w SIWZ

W ogłoszeniu podaliśmy termin wykonania o 17 dni dłuższy niż w SIWZ, OPZ i wzorze umowy. W trakcie postępowania żaden wykonawca nie wnosił o wyjaśnienie tej rozbieżności, zapewne w ogóle tego nie zauważyli. Wpłynęły 3 oferty. W ofercie wykonawca oświadczał, że zapoznał się z SIWZ i deklaruje wykonanie zamówienia zgodnie z SIWZ, jego modyfikacjami i wyjaśnienia do SIWZ. Kontrola grozi korektą finansową choć nie podali o jakie wg nich naruszenie chodzi. Jakich argumentów użyć? Dodam, że termin wykonania od momentu ogłoszenia wynosił 16 miesięcy, a od podpisani umowy wyszło 12 mies.

2

Odp: w ogłoszeniu termin wykonania dłuższy niż w SIWZ

na zasadzie logiki i literówki. Skoro Wykonawca oświadczył, że wykona zgodnie z terminem siwz to napewno wykona zgodnie z ogłoszeniem. Deklarować jako oczywistą omyłkę powodowaną błędnym kopiowaniem dokumentów. Jesli miałoby to wpływ na startujących to mimo chęci startu po przeczytaniu ogłoszenia musieli zapoznać się z warunkami siwz i nie wnosili zastrzeżeń. Coś w tym stylu choć de facto są to rozbiezne warunki wykonania zadania, kwestia ile te 17 dni stanowi do całego terminu wykonania.

3

Odp: w ogłoszeniu termin wykonania dłuższy niż w SIWZ

cbud, skrócenie terminu o jakieś 4%.

4

Odp: w ogłoszeniu termin wykonania dłuższy niż w SIWZ

Dlatego Ci podałem, abyś dopisał w swojej obronie, iż termin miał bardzo nieznaczny wpływ na wykonanie całości w związku z tym nie miał też wpływu na postępowanie i składanie oferty.

5

Odp: w ogłoszeniu termin wykonania dłuższy niż w SIWZ

Dzięki. Jeśli ktoś jeszcze miał podobny przypadek to proszę, podzielcie się doświadczeniami.