1

Temat: Uwagi - Urząd Marszałkowski

Urząd Marszałkowski chce wyjaśnień i wyceny wydatków związanych z opieką serwisową sprzętu i oprogramowania zakupionego w ramach projektu, ponieważ w umowie widnieje zapis, że wynagrodzenie brutto zawiera w szczególności: wynagrodzenie i koszty przeglądów okresowych w ilości wymaganej przez producenta w okresie trwania gwarancji oraz wynagrodzenie i koszty napraw gwarancyjnych w okresie trwania gwarancji. Zamawiający nie jest w stanie wycenić takiego kosztu. Jak odpowiedzieć na takie pismo?

2

Odp: Uwagi - Urząd Marszałkowski

zwrócić się do wykonawcy jak to sobie wliczył do ceny. Przerabiałem to w innej sprawie i zrobiłem tak jak mi pasuje a wykonawca bez problemów podpisał

3

Odp: Uwagi - Urząd Marszałkowski

JoannaSP napisał/a:

Urząd Marszałkowski chce wyjaśnień i wyceny wydatków związanych z opieką serwisową sprzętu i oprogramowania zakupionego w ramach projektu, ponieważ w umowie widnieje zapis, że wynagrodzenie brutto zawiera w szczególności: wynagrodzenie i koszty przeglądów okresowych w ilości wymaganej przez producenta w okresie trwania gwarancji oraz wynagrodzenie i koszty napraw gwarancyjnych w okresie trwania gwarancji. Zamawiający nie jest w stanie wycenić takiego kosztu. Jak odpowiedzieć na takie pismo?

jest pewne ryzyko.
jeśli wskażemy kwoty dotyczące gwarancji = opieki serwisowej świadczonej przez wykonawcę wykraczające poza termin realizacji projektu, to na 100% będą cięcia na wydatkach kwalifikowalnych.

4

Odp: Uwagi - Urząd Marszałkowski

więc kwoty trzeba dawać symbolicznie lub wcale. Podnosić te, które potrzebne