1

Temat: dostawa z usługą - a zatrudnienie na umowę o pracę

PN powyżej progów dostawa opraw z ich zamontowaniem (usługa) kontrola się pyta dlaczego zastosowałem art 29 ust 3a dla dostawy. Było to postępowania ogłoszono zaraz po nowelizacji i stałem na stanowisku że jeżeli czynność podlega pod umowę o pracę (pod art 22 ust 1 KP) to podlega i wpisałem czynności związane z usługą w tym zamówieniu. Wstępnie przygotowałem taka odpowiedz ale może jeszcze coś ktoś podrzuci??

"Głównym przedmiotem zamówienia są dostawy opraw, jednakże w ramach tej dostawy muszą zostać wykonane usługi związane z montażem dostarczonych opraw. Z uwagi na to, iż w art. 29 ust 3a ustawy ustawodawca narzucił obowiązek określenia czynności w zakresie realizacji Zamówienia w przypadku realizacji między innymi usług, zamawiający określił jakie czynności zdaniem zamawiającego podlegają temu obowiązkowi. Są to obowiązki ściśle związane już z sama usługą montażu a nie z dostawą. Zdaniem zamawiającego usługi w ramach realizowanej dostawy spełniają przesłanki art. 22 ust 1 Kodeksu Pracy."

2

Odp: dostawa z usługą - a zatrudnienie na umowę o pracę

mnie jakoś nikt w podobnym wypadku nic nie zarzucił. Ale jeszcze jest pytanie - czym się podpierają? Przecież nie ma zakazu postawienia takich warunków. To Z. wybiera warunki. Jak robili zmianę w tym zakresie to było uzasadnienie dlaczego to weszło ale sobie nie skopiowałem i tam opisane były intencje ustawodawcy w tym zakresie

3

Odp: dostawa z usługą - a zatrudnienie na umowę o pracę

podpierają się tym że ustawa wyrzuciła dostawy z tego obowiązku

4

Odp: dostawa z usługą - a zatrudnienie na umowę o pracę

W związku z tym że również w zamówieniu był montaż a więc usługa wymagano zastosowania 29 3a, poza tym to zarazem większa ochrona i dbałość o pracowników i wyeliminowanie umów tzw. "śmieciówek"

5

Odp: dostawa z usługą - a zatrudnienie na umowę o pracę

dzięki, napiszę jak się sprawa skończyła

6

Odp: dostawa z usługą - a zatrudnienie na umowę o pracę

wyjaśnienie wystarczyło

7

Odp: dostawa z usługą - a zatrudnienie na umowę o pracę

No i super.

8

Odp: dostawa z usługą - a zatrudnienie na umowę o pracę

Co do kontroli to czasem jest tak, że potrzebują dla swoich szefów tylko papierów, ze jednak chciało im się kontrolować i coś robili smile

9

Odp: dostawa z usługą - a zatrudnienie na umowę o pracę

Wiem o tym dokładnie, tak kiedyś przyznał mi się jeden z kontrolujących.