201

Odp: elektronizacja zamówień

Co do zasady nie big_smile

202 (edytowany przez tresi 2018-10-19 13:18:59)

Odp: elektronizacja zamówień

big_smile co do zasady nie - odnosisz do Zamawiającego czy Wykonawcy? Czy obu?

203

Odp: elektronizacja zamówień

Do Zamawiającego.

204

Odp: elektronizacja zamówień

formularz postępowania na mini portalu wypełnia się w dniu opublikowania w DUUE - Tak?

205

Odp: elektronizacja zamówień

tak bo trzeba wpisać nr

206

Odp: elektronizacja zamówień

Witam
Czy ktoś ma już SIWZ powyżej progów unijnych? kurcze ja właśnie robię i muszę się wspierać jakimiś zapisami bo sama nic nie wymyślę. Wiem, że na stronie są przykładowe zapisy odnośnie komunikacji ale zastanawiam się nad procedurą odwróconą, tzn. czy te oświadczenia i dokumenty mogą być zeskanowane i przesłane na adres email czy muszą być podpisane elektronicznie? może ma ktoś już opracowany SIWZ i mógłby mi pomóc, z góry dziękuję

207

Odp: elektronizacja zamówień

olimpia1981 napisał/a:

Witam
Czy ktoś ma już SIWZ powyżej progów unijnych? kurcze ja właśnie robię i muszę się wspierać jakimiś zapisami bo sama nic nie wymyślę. Wiem, że na stronie są przykładowe zapisy odnośnie komunikacji ale zastanawiam się nad procedurą odwróconą, tzn. czy te oświadczenia i dokumenty mogą być zeskanowane i przesłane na adres email czy muszą być podpisane elektronicznie? może ma ktoś już opracowany SIWZ i mógłby mi pomóc, z góry dziękuję

u mnie tez radosna twórczość

208

Odp: elektronizacja zamówień

Muszą być podpisane.

209

Odp: elektronizacja zamówień

Marcel napisał/a:

Muszą być podpisane.



Marcel a masz może już jakiś przykładowy SIWZ?

210

Odp: elektronizacja zamówień

Nie mam jeszcze, do końca roku zostały mi same postępowania do progów unijnych.

211 (edytowany przez cbud 2018-10-25 09:26:41)

Odp: elektronizacja zamówień

może coś rzucą jako przykładowe na UZp?
choć na to bym za bardzo nie liczył gdyż będą się uczyć na nas.

212

Odp: elektronizacja zamówień

Są procedury po nowemu na stronce MiniPortalu - wejdź sobie w zakładkę "Lista Postepowań" - do wyboru do koloru z różnych podmiotów.
My też już przez pierwszą przebrnęliśmy

213

Odp: elektronizacja zamówień

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. A jak to jest z umową przy elektronizacji?? Całe postępowanie elektronicznie a umowa w wersji papierowej? Są jakieś interpretacje co do zawierania umów po elektronizacji??

214

Odp: elektronizacja zamówień

fifi napisał/a:

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. A jak to jest z umową przy elektronizacji?? Całe postępowanie elektronicznie a umowa w wersji papierowej? Są jakieś interpretacje co do zawierania umów po elektronizacji??

umowy po staremu

215

Odp: elektronizacja zamówień

golavox a na jakiej podstawie ta informacja? I jak później archiwizować postępowanie jak część elektronicznie a część w papierze:(

216

Odp: elektronizacja zamówień

fifi napisał/a:

golavox a na jakiej podstawie ta informacja? I jak później archiwizować postępowanie jak część elektronicznie a część w papierze:(

ustawa kończy się na wyborze najkorzystniejszej oferty; umowa to już KC. Żadne zmiany nie objęły umów

217

Odp: elektronizacja zamówień

No racja zagalopowałam się w tej elektronizacji:) To umowa zostaje w papierze.

A jeszcze tak zapytam Was doświadczonych, w jakiej formie powinien być protokół ZP-PN z postępowania?? A oświadczenia na podstawie art. 17 ust. 2 będziecie podpisywać kwalifikowanym podpisem, czy to oznacza, że członkowie komisji przetargowej powinny posiadać podpisy kwalifikowane? Jak Wy to widzicie?

218

Odp: elektronizacja zamówień

fifi napisał/a:

No racja zagalopowałam się w tej elektronizacji:) To umowa zostaje w papierze.

A jeszcze tak zapytam Was doświadczonych, w jakiej formie powinien być protokół ZP-PN z postępowania?? A oświadczenia na podstawie art. 17 ust. 2 będziecie podpisywać kwalifikowanym podpisem, czy to oznacza, że członkowie komisji przetargowej powinny posiadać podpisy kwalifikowane? Jak Wy to widzicie?

wg. mnie po staremu

219

Odp: elektronizacja zamówień

Protokoły papierowo.

220

Odp: elektronizacja zamówień

Marcel a oświadczenia z art. 17?? Przecież je składają członkowie komisji i uczestniczący w postępowaniu tuż po otwarciu ofert.

221

Odp: elektronizacja zamówień

Papierowo, to nie jest komunikacja.

222

Odp: elektronizacja zamówień

fifi, tak czy tak będziemy wszystko drukować i podpisywać. Jak to zwykle bywa okaże się, że po elektronizacji papierów będziemy produkować nawet więcej niż do tej pory

223

Odp: elektronizacja zamówień

Nie do końca, ofert nie ma potrzeby, są do tego wytyczne.

224

Odp: elektronizacja zamówień

Wiecie chłopaki ja miałam trochę inną wizję elektronizacji, ponieważ wychodziłam razem z koleżanką z założenia, ze całe postępowanie powinno być elektronicznie prowadzone, czyli, że nie tworzysz w toku postępowania żadnych papierów, a cała archiwizacja będzie się odbywała także elektronicznie, zgodnie z tymi przepisami dot. elektronicznego archiwizowania dokumentów.
A z tego co widzę, jakie są Wasze założenia to wychodzi, że część oferty elektronicznie, a część papierowo, tylko ja znów mam wątpliwość jak to później zarchiwizować??
No już całkiem zdurniałam i zgłupiałam;( Tak to kuźwa jest jak piszą ustawę zza biura a my praktycy musimy to stosować, a do końca nie wiemy jak, bo przepisy jak zwykle w zamówieniach są zbyt ogólne:(

225

Odp: elektronizacja zamówień

Komunikacja jest elektroniczna, co do archiwizacji tej właśnie komunikacji musi być zapisana i przechowywana na serwerach, masz do tego rozporządzenie.