Temat: Kontrola - pomocy

Witam, w postępowaniu jedną z czynności tj. unieważnienie postępowania podpisał Wice, Kierownik zamawiającego złożył oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu jednak wice już nie. Ponieważ fizycznie kierownika nie było w pracy w tym dniu dlatego wice podpisał zawiadomienie o unieważnieniu. Kontrol "straszy" dyscypliną finansową" za niezłożenie oświadczeni a przez tego kto podpisał ten nieszczęsny dokument o unieważnieniu. Zadają wyjaśnień. Co byście Państwo proponowali w wyjaśnieniach. Czy podpisani epo fakcie (tj. po unieważnieniu postępowania) ma wogóle jakąś moc.

2

Odp: Kontrola - pomocy

Może się znaleźć, nawet teraz smile

3

Odp: Kontrola - pomocy

W tym przypadku nie ma szans. Kontrola nic nie przyjmuje jeśli nie było czegoś w segregatorze to pozamiatane. Jeszcze takiej kontroli nie mieliśmy.

4

Odp: Kontrola - pomocy

Mogło Ci się zawsze zawieruszyć. Mieliśmy podobny przypadek ale przyjęli "zawieruszone" oświadczenie bez problemu z odpowiednią datą.

5

Odp: Kontrola - pomocy

Próbowałam mówić, że być może się gdzieś podpięło i już idę szukać to odpowiedzi typu nie ma uzupełniania dokumentów, które zostały przekazane do kontroli. Jeśli czegoś nie ma w segregatorze to znaczy, że tego nie było. Czy tzw. żal za grzechy i oświadczenie zastępcy wiadomo ze tu z data aktualną, że na dzień wpływu ofert nie podlegał wykluczeniu cos by tu dało czy i tak dyscyplina finansów.

6 (edytowany przez Marta 2018-10-10 06:10:10)

Odp: Kontrola - pomocy

co jak co ale te oświadczenia są w każdym postępowaniu i za to że podpięło się do innego segregatora korekta :-)?pierwszy raz słyszę
a tak na przyszłość bierz zawsze dwa oświadczenia od szefa i wice np.  z datą otwarcia ofert

7

Odp: Kontrola - pomocy

może można nie podpisać protokołu pokontrolnego i dosłać odnalezione oświadczenie, zobaczymy co zrobią

8

Odp: Kontrola - pomocy

Ja bym sie upierał, że ze wzgledu na podne zapisy oświadczenie dopięto do akt innego postepowania. Datę na nim napisał jaka powinna być i w uwagach do protokołu wpisał wyraźnie, że kontrola nie akceptowała odszukiwania dokumentu i jego okazania a fizycznie dokument jest i był.