151

Odp: elektronizacja zamówień

No i jakieś światełko jest tylko że nie świeci ?

https://miniportal-test.uzp.gov.pl/

152

Odp: elektronizacja zamówień

Proszę wytłumaczcie mi, jakie są przeszkody, żeby  od 18 X wysłać ofertę  wraz z wszystkimi załącznikami tak jak w tej chwili robimy z JEDZ, czyli na pocztę z podpisem elektronicznym itd?

153

Odp: elektronizacja zamówień

Miraa napisał/a:

Proszę wytłumaczcie mi, jakie są przeszkody, żeby  od 18 X wysłać ofertę  wraz z wszystkimi załącznikami tak jak w tej chwili robimy z JEDZ, czyli na pocztę z podpisem elektronicznym itd?

natury prawnej

154

Odp: elektronizacja zamówień

ciekawi mnie jak teraz ma wyglądać wysyłanie dokumentów typu:siwz , wyjaśnienia/modyfikacja siwz, wezwanie do złożenia/uzupełnienia dokumentów, czy to mogą być nadal skany podpisanych dokumentów które rozsyłaliśmy do tej pory mailowo czy to muszą być załączone dokumenty z elektronicznym podpisem? Jest też coś takiego jak podpis przez profil zaufany, ale wiadomo że na tym profilu zalogowany będzie pracownik a nie zamawiający, który podpisuje te dokumenty..

155

Odp: elektronizacja zamówień

Nie ma żadnych wyjaśnień, wytycznych nic. Skoro ustawa tak mocno rozpisuje się w temacie składania ofert tradycyjnie - pisemnie, to w identyczny sposób powinno to być opisane dla postępowania prowadzonego elektronicznie.

156

Odp: elektronizacja zamówień

Marta napisał/a:

(...)Jest też coś takiego jak podpis przez profil zaufany, ale wiadomo że na tym profilu zalogowany będzie pracownik a nie zamawiający, który podpisuje te dokumenty..

Jaki problem zrobić konta dla Szefa ?

157

Odp: elektronizacja zamówień

golavox napisał/a:
Marta napisał/a:

(...)Jest też coś takiego jak podpis przez profil zaufany, ale wiadomo że na tym profilu zalogowany będzie pracownik a nie zamawiający, który podpisuje te dokumenty..

Jaki problem zrobić konta dla Szefa ?

ale co szef ma obsługiwać zamówienia publiczne?

158

Odp: elektronizacja zamówień

już jest info, że sa wady w pracy ...... optymiści

159

Odp: elektronizacja zamówień

trzeba unijne wypchać w przyszłym tygodniu

160

Odp: elektronizacja zamówień

jo napisał/a:

trzeba unijne wypchać w przyszłym tygodniu

ja już wypycham, potem może być korek z publikacją ... liczy się opublikowane, a nie wysłane

161

Odp: elektronizacja zamówień

dlatego trzeba najpóźniej w przyszłym tygodniu żeby się zdążyło opublikować

162

Odp: elektronizacja zamówień

Dobrze rozumiem, że będziemy zamieszczać załączniki (formularz oferty, oświadczenia itd) tak jak do tej pory na stronie internetowej zamawiającego. Wykonawca je wypełnia - w wersji elektronicznej - podpisuje podpisem elektronicznym i przesyła na nasz adres na ePUAP.
Lub drukuje sobie, wypełnia ręcznie, skanuje, opatruje podpisem elektronicznym i wysyła na adres ePUAP.

163 (edytowany przez Miraa 2018-10-05 08:04:18)

Odp: elektronizacja zamówień

Dobrze rozumiem, że będziemy zamieszczać załączniki (formularz oferty, oświadczenia itd) tak jak do tej pory na stronie internetowej zamawiającego. Wykonawca je wypełnia - w wersji elektronicznej - podpisuje podpisem elektronicznym, szyfruje i przesyła na nasz adres na ePUAP.
Lub drukuje sobie, wypełnia ręcznie, skanuje, szyfruje, opatruje podpisem elektronicznym i wysyła na adres ePUAP.

164

Odp: elektronizacja zamówień

Jak będzie wyglądało postępowanie powyżej progów od 18.10.2018 r. ?

1.Wysyłam ogłoszenie o zamówieniu do publikacji, kiedy mi opublikuje to robię ogłoszenie na miniportalu, a następnie wszystkie informacje łącznie z linkiem do postępowania zamieszczam na BIP-e?
2. Modyfikacje siwz / ogłoszenia o zamówieniu w wyniku udzielonych wyjaśnień- wysyłam sprostowanie do publikacji i zamieszczam na BIP-e wyjaśnienia siwz w wyniku których została dokonana modyfikacja a jak opublikuje również zamieszczam zmianę ogłoszenia o zamówieniu na miniportalu ( czy w tym samym dniu jak wysyłam sprostowanie ?)
3. Wykonawcy składają oferty elektronicznie, które będę miała na epuapie.
4. Odszyfrowuje oferty
5. Sprawdzam oferty, wszelka korespondencja drogą elektroniczną (rozumiem, że zawiadomienie np. o wyborze oferty już nie wysyłam pocztą po tym jak wcześniej wysłałam drogą mailową)
6. Podpisanie umowy w wersji papierowej?

No i jak znając życie pojawią się pierwsze problemy typu:
- co zrobić z ofertą, która wpłynęła w terminie wszystko cacy ale źle jest zaszyfrowana? Do odrzucenia, jak tak to na jakiej podstawie?
- co z wadium i zabezpieczeniem należytego wykonania umowy np. w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej? Również  wersji elektronicznej? Czy taki dokument podpisany podpisem elektronicznym jest ważny tj. czy bank, ubezpieczyciel uzna nasze roszczenie? (większość banków czy ubezpieczycieli nie wystawiają w wersji elektronicznej gwarancji na co już się skażą wykonawcy bo mają problem z jego załatwieniem)

165

Odp: elektronizacja zamówień

Miejmy nadzieje że opublikowane zostaną jakieś instrukcje

166

Odp: elektronizacja zamówień

oferta nie może być na e-puap bo musi mieć blokadę ingerencji do niej przed terminem otwarcia, rozumeim, że to ma byc zamkniete w strukturze e-portalu w kodzie oprogramowania

167

Odp: elektronizacja zamówień

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1286725,miniportal-dla-przetargow-publicznych-na-ostatnia-chwile.html

168

Odp: elektronizacja zamówień

I koń by się uśmiał... Chociaż Gazeta Prawna pisze prawdę, jak jest rzeczywiście... Tylko my Zamawiający nadal nie mamy narzędzia do pracy:(

169

Odp: elektronizacja zamówień

https://www.uzp.gov.pl/aktualnosci/przykladowe-zapisy-siwz-dotyczace-porozumiewania-sie-zamawiajacych-z-wykonawcami-przy-uzyciu-srodkow-komunikacji-elektronicznej-z-wykorzystaniem-miniportalu

przykładowe zapisy

170

Odp: elektronizacja zamówień

można na mail czy nie? czytając to chyba bezpieczniej poprzez ePUAP i miniPortal

171

Odp: elektronizacja zamówień

"Zapis sformułowany z uwagi na powszechność środka komunikacji elektronicznej jakim jest poczta elektroniczna.
  Ewentualnie adres emalii wskazany w pkt I.2"

no jaja

172

Odp: elektronizacja zamówień

a może ePUAP i miniPortal do ogłaszania postępowań i składania ofert a korespondencja zwykłym mailem??

173

Odp: elektronizacja zamówień

byłoby super bo nie lubie epuapu i chyba nigdy sie nie przekonam do niego..

174

Odp: elektronizacja zamówień

Pięknie, to musiał wymyślić jakiś geniusz, wizjoner oderwany od rzeczywistości
Zastanawia mnie dział IV pkt. 3. sugerowanych zapisów:
Otwarcie ofert jest jawne, Wykonawcy mogą uczestniczyć w sesji otwarcia ofert.
Czy mam przez to rozumieć, ze otwarcie ofert musi nastąpić w pomieszczeniu posiadającym dostęp do internetu, wyposażonym w komputer i projektor, bo jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji gdy kilka, czasem kilkanaście osób stoi mi za plecami i obserwuje monitor, na którym pracowicie próbuję odszyfrować kolejne oferty. Przecież to potrwa kilka godzin.

175

Odp: elektronizacja zamówień

to właśnie powinien zrobić system, wyświetlić dane które powinny być podane na otwarciu